Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Český design na Londýnském festivalu designu

Česká centra, 12. září 2014

Pět instalací českého designu je součástí11. ročníku prestižního Londýnského festivalu designu. Výstava Glassmania letos představí české sklo. Připravena je prezentace designového studia Dechem, k vidění bude též kolekce unikátních svítidel The Grid Kláry Šumové a Dicka Wrigta. Výstavní celek doplňují expozice Hlína funguje! pražské UMPRUM a Prvky řemesla, prezentující výběr současného světového designu, kde jsou čeští designéři významně zastoupeni.


čEŠI na London Design Festival
13. – 21. 9.2014

Prestižní přehlídka inovativního světového designu London Design Festival probíhá v rámci několika veletrhů, výstav a site-specifických instalací napříč městem. Letos přivítá i silnou prezentaci českého designu mimo jiné na veletrhu Tent či v galerii Mint. Vůbec poprvé a hned na třech výstavách
se představí UMPRUM, Vysoká škola umělecká:
Glassmania: Mladé české sklo
, studia skla a studia produktového designu, Hlína funguje! studia porcelánu a výběr prací absolventů na výstavě Prvky řemesla v galerii Mint.
Výstava v Galerii Mint, které se zúčastní plejáda českých designérů soustředěných nejen kolem UMPRUM, ale také firmy Lasvit, výstavního konceptu Křehký či galerie Qubus, je součástí projektu britské kurátorky Jan Withers nazvaném
Brompton Design District, který v londýnské čtvrti Brompton prezentuje mezinárodní design. Právě České centrum Londýn zajistilo pro VŠUP možnost zúčastnit se tohoto prestižního projektu a celou prezentaci českého design podpořilo zajištěním dopravy a ubytování části výpravy. Na veletrhu Tent & Super Brand London se pak představí studio DECHEM a kolekce Oáza designérů Kláry Šumové a Dicka Wrighta.

Tereza Porybná, ředitelka Českého centra Londýn, uvedla: „Jsme velmi rádi, že je český design tak hojně zastoupen na Londýnském festivalu designu a že České centrum mohlo alespoň částečně tuto prezentaci podpořit.Tradice českého sklářství je v Británii ceněná a je proto smysluplné ukázat i současnou tvorbu a vedle známějších jmen dát příležitost právě studentům a menším studiím.“


GLASSMANIA: MLADÉ ČESKÉ SKLO
Tent London & Super Brands London, 18. - 21.9.2014

Výstava studentů a čerstvých absolventů produktového designu vedeného
Michalem Froňkem a Janem Němečkem a ateliéru skla pod vedením Ronyho Plesla na VŠUP přiblíží dva rozdílné přístupy ke sklu jako materiálu: první, logičtější a čistě průmyslový, druhý opírající se o umělecký přístup za využití speciálních inovativních technik i tradiční české sklářské metody.

KOLEKCE OÁZA
Tent London & Super Brands London,18.- 21.9.2014

Designéři Klára Šumová a Dirk Wright uvedou na Tent Oázu, kolekci nábytku a interiérových doplňků navozující klid a pohodu. Za použití přírodních materialů jako je javor, mramor, hliník a díky speciálním povrchovým úpravám dosahují nečekané harmonie a unikátních výsledků. Instalaci doplní kolekce ručně broušených skleněných světel nazvaných The Grid vytvořenou pro výrobce lustrů, Preciosu.


STUDIO DECHEM

Tent London & Super Brands London,18.- 21.9.2014

Britská premiéra studia DECHEM představuje britskou premiréru tvorby Michaely Tomiškové a Jakuba Janďourka. Jejich studio se specializuje na produktový design s důrazem na sklo, tradiční české výrobní techniky a nečekaná spojení mezi jejich nejrůznějšími formami.


HLÍNA FUNGUJE!

Brompton Design District, 13. – 21. 9. 2014

Výstava prací studentů ateliéru porcelánu na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze pod vedením Maxima Velčovského a Milana Pekaře představí experimentální metody práce při výrobě keramiky. Návštěvníci budou mít možnost se výrobního procesu zúčastnit při prezentaci Adama Železného, který při výrobě používá exploze.


PRVKY ŘEMESLA
Mint,
14. 9. – 14. 10.2014

Lina Kanafani je kurátorkou výstavy, která se zabývá vlivem řemesel na design. Velkou čast více než padesáti participujících etablovaných i začínajících designérů tvoří právě čeští designéři. Mezi účastníky jsou designéři soustředění kolem firmy Lasvit, studia Qubus, Křehký, Klára Šumová, Milan Pekař a Verreum. Součástí výstavy je i výběr prací absolventů UMPRUM.


Více na

 www.czechcentre.org.uk
www.umprum.com
www.klarasumova.com
www.dirkwright.com

www.dechemstudio.com


Kontakt:

Česká centra - ústředí
Petra Jungwirthová
tisková mluvčí
M: +420 725 890 030
E:
jungwirthova@czech.cz

 

ČESKÉ CENTRUM LONDÝN
Renata Clarková, České centrum Londýn
T: 234 668 318
E:
clarkova@czechcentre.org.uk

 ČESKÁ CENTRA

Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci ČR v zahraničí. Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 22 zahraničních metropolí tří kontinentů. Generální ředitelkou Českých center je Vilma Anýžová.

 

 

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: