Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

POP AND SHOP: Česká móda zazáří na evropské přehlídce v Bruselu

Česká centra, 9. října 2014

První ročník módního festivalu POP AND SHOP European Fashion and Design Market se uskuteční ve dnech 24. až 26. října 2014 v Bruselu v prostoru De Markten. Na této jedinečné akci se milovníkům módy a designu představí práce čtyř desítek mladých talentovaných módních návrhářů z osmi evropských zemí včetně České republiky. Představí se zde oděvy, doplňky, šperky, ale také klobouky, tašky i cyklistické vybavení. Akci pořádá EUNIC Brussels a sdružení evropských kulturních institutů ve spolupráci s Českým centrem Brusel.

 

BRUSELSKÝ POP AND SHOP
Na pozvání Českého centra Brusel přijíždí šestice mladých módních návrhářů z České republiky: Luciela Taschen, Denisa Adolfova, Hana Frišonsová, Mirka Horká, Jana Mikešová a Kateřina Čadová. Představí se zde po boku  kolegů z Estonska, Lotyšska, Maďarska, Polska, Rakouska, Rumunska a Španělska.

Pop and Shop jsme založili společně s kolegy z dalších kulturních institutů, protože nám na bruselské kulturní scéně chybí větší zastoupení akcí o zahraniční módě,“ popisuje vznik projektu Kristina Prunerová, ředitelka Českého centra v Bruselu. Akce má ale zároveň místního partnera – organizaci M.A.D. Brussels, která zastřešuje módní akce v Bruselu a napomůže tak propagaci mezi místním publikem.

 

JAK OSLOVÍ?
LUCIELA TASCHEN hodlá zaujmout novou kolekcí SKIN TO SKIN-AW 2014 inspirovanou moderním fenoménem zdobících technik lidského těla, jako je piercing, tetování či branding (www.lucielataschen.com).

Denisa Adolfová, absolventka ESMOD Školy módy a designu v Paříži vyhledává nové nebo zapomenuté výrobní metody. Její kolekce „Back to the Roots“ se snaží vyjádřit nezbytnost udržitelného designu (www.coroflot.com/adolfova).

Hana Frišonsová představí kolekci HANA FRISONSOVA // FUTUHERO pro SS 2015, která je založena na vizi mimořádných vědců budoucnosti  (www.hanafrisonsova.com).

Jana Mikešová a Kateřina Čadová společně vytvořily kolekci Vesna charakteristickou návratem ke slovanským kořenům. Přírodní materiály podtrhují jemnost, něhu a ženskost celého projektu, který doprovází klobouky z dílny Kateřiny Čadové. (www.janamikesova.com, www.katerinacadova.cz)

Mirka Horká, bývalá studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, se jako jedna z mála věnuje pouze mužské módě. Jak sama tvrdí, vytváří přirozené modely, ve kterých se může najít jakýkoli muž. Ve své tvorbě překvapuje neobyčejnými prvky, mezi které patří i beton či tanec. (www.mirkahorka.blogspot.be)

 

Otevírací hodiny:      

Pátek 24. října: 15:00 – 20:00

Sobota 25. října: 11:00 – 20:00

Neděle 26. října: 11:00 – 20:00

 

Adresa:

De Markten, Oude Graanmark 5, 1000 Brusel

 

Aktuální informace o návrhářích:  www.facebook.com/popandshopbrussels

 

Kontakt pro novináře:

České centrum Brusel
Kristina Prunerová
T: + 32 479 490 493
E: prunerova@czech.cz

Česká centra
Petra Jungwirthová

tisková mluvčí Českých center
M: 725 890 030
E: jungwirthova@czech.cz                                               

 


 ČESKÁ CENTRA

Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci ČR v zahraničí. Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 22 zahraničních metropolí tří kontinentů. Generální ředitelkou Českých center je Vilma Anýžová.

 

Česká centra pro český design ve světě

  • podporují účast českého zastoupení na významných přehlídkách a veletrzích v zahraničí;
  • realizují doprovodné programy s designéry;
  • jsou partnery řady významných českých designových soutěží, např. Nový (Z)boží, CzechGrand Design, Bienále Brno;
  • vítězům cen zajištují zahraniční rezidenční stáže;
  • organizují výstavy, press-tripy pro novináře, kurátorské cesty, módní přehlídky, workshopy a další akce pro prezentaci českého designu ve světě.

Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: