Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Czech Fashion & Design Weekend v Bruselu

Česká centra, 28. listopadu 2014

V Bruselu se koná třetí ročník módního festivalu Czech Fashion & Design Weekend. Rozsáhlou přehlídku opět hostí prostory Plzeňského domu. Na této jedinečné akci se milovníkům módy a designu představí práce deseti umělců z České republiky. K vidění budou oděvy, doplňky, šperky, keramika i nábytek. Přehlídku organizuje České centrum Brusel ve spolupráci se Zastoupením Plzeňského kraje v Bruselu a Zastoupením Jihomoravského kraje v Bruselu.

Poslední listopadový víkend proběhne v Bruselu ve znamení módy a designu. Již potřetí se zde uskuteční přehlídka Czech Fashion and Design Weekend, která se od roku 2012 koná pravidelně na podzim. Letos zde budou vystaveny ukázky rozmanité tvorby českých designérů, od šperků až po nábytek. Celkem bylo vybráno deset vystavujících, kteří představí bižuterii a další módní doplňky (Brahma sisters a PES), dámské oděvy (značky ODIVI, Marie Mukařovská, Youngprimitive a Markéta Martíšková), sportovní módu (Modest Apparel), keramiku, porcelán či bytové doplňky (Step Blanche a Miloš Němec), studenti Integrované střední školy živnostenské v Plzni přivezou bytové doplňky a módu pro mladé. 

České centrum v Bruselu spoluorganizuje tuto významnou bruselskou módní událost již od jejího vzniku v roce 2012. Zájem o akci každým rokem stoupá a vysoce si ceníme toho, že se dostala do podvědomí místních obyvatel, to v kosmopolitním městě, jakým Brusel je, není jednoduché,“ uvedla Lenka Zenklová z Českého centra v Bruselu.

Letošní ročník přináší do Bruselu dámskou módu v zastoupení značky ODIVI, založené Ivou Burkertovou. Šaty pro každou příležitost kombinují originální design s pohodlnými textiliemi.

Další nadějnou návrhářkou je Markéta Martíšková, věnuje se jak módě pro děti, tak pro dámy. Její oděvy doslova hrají barvami a nejrůznějšími vzory, které vnímá jako reakci na vnější svět.

Pozvání taktéž přijala Marie Mukařovská, která tvoří oděvy pro každý den. Její práce je různorodá, vždy však vyniká perfektním zpracováním a citlivým použitím detailů, jak v materiálu, tak i ve střihu.

Mezi dalšími tvůrci se představí Youngprimitive,
kteří propagují oděvy pro ty, kteří chtějí a mají potřebu prezentovat své názory a postoje, třeba formou originálního potisku.

V neposlední řadě bude móda zastoupena značkou Modest Apparel. Jedná se o novou českou módní značku založenou v roce 2011, která se snaží vytvářet fungující lifestylovou módu spojenou s adrenalinovými sporty a hudbou.

Milovníci bižuterie a nejrůznějších módních doplňků se mohou těšit na kousky z dílny Brahma sisters. Zaměřují se převážně na náušnice a náhrdelníky pro energické, elegantní ženy, ale i pro ty, které dávají přednost minimalistickému stylu.

Neméně zajímavou značkou je i PES. Vyrábí šperky ze zbytkových materiálů, které zpracovává ručně či pomocí moderních technologií.

Milovníci designu se dále mohou těšit na keramiku z Maříže, ručně vyráběný porcelán či bytové doplňky, představí se tu také Step Blanche zastupující dílny českých a moravských návrhářů a lidových umělců.

Miloš Němec pak uvede produkty značky HARDDECORE, mezi které řadí autorskou módu, doplňky i designové kousky do bytu. Soustředí se jak na šperky, objekty ze skla a porcelánu, tak i na svítidla či nábytek. Integrovaná střední škola živnostenská Plzeň představí bytové a kuchyňské doplňky. Zastoupena bude i móda pro mladé v podobě plátěných tašek, broží, čelenek a pletených baretů.

Datum konání akce:

pátek 28. 11. 17:00 – 20:00
sobota 29. 11. 11:00 – 18:30
neděle 30. 11. 11:00 – 15:00

 

Adresa: Plzeňský dům 31, Place de Jamblinne de Meux, 1030 Brusel. Vstup volný

 

Kontakt pro novináře:

České centrum Brusel
Kristina Prunerová
T: + 32 479 490 493
E: prunerova@czech.cz

Lenka Zenklová

M: + 0479 372 336

E zenklova@czech.cz

Česká centra
Petra Jungwirthová

tisková mluvčí Českých center
M: 725 890 030
E: jungwirthova@czech.cz                                               

Tisková zpráva ke stažení zde:


 

ČESKÁ CENTRA

Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci ČR v zahraničí. Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 22 zahraničních metropolí tří kontinentů. Generální ředitelkou Českých center je Vilma Anýžová.

 

Česká centra pro český design ve světě

  • podporují účast českého zastoupení na významných přehlídkách a veletrzích v zahraničí;
  • realizují doprovodné programy s designéry;
  • jsou partnery řady významných českých designových soutěží, např. Nový (Z)boží, Czech Grand Design, Bienále Brno;
  • vítězům cen zajištují zahraniční rezidenční stáže;
  • organizují výstavy, press-tripy pro novináře, kurátorské cesty, módní přehlídky, workshopy a další akce pro prezentaci českého designu ve světě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
PARTNEŘI: