Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Režisér Martin Dušek zahájí 5. ročník Made in Prague Tour ve Velké Británii

Česká centra, 7. července 2015

Režisér Martin Dušek v úterý 7. července zahájí ve dvou londýnských kinech již 5. ročník putovní přehlídky současného českého filmu Made in Prague organizované Českým centrem Londýn, Českým filmovým centrem a Picturehouse Cinemas. Britskou premiéru Duškova filmu K oblakům vzhlížíme promítne ve stejný den zároveň dalších 18 kin Picturehouse Cinemas po celé Británii. V rámci přehlídky diváci také uvidí Díru u Hanušovic Miroslava Krobota, Hořící keř Agnieszky Holland, Fair Play Andrey Sedláčkové či Líbánky Jana Hřebejka.

„Letošní filmové putování je zatím jedno z největšíchí, které České centrum Londýn ve spolupráci s partnery pořádá. Velmi si vážíme zejména dlouhodobé podpory Picturehouse Cinemas, bez jejichž důvěry a neutuchajícímu zájmu o současnou českou kinematografii by přehlídka měla mnohem skromnější rozměr,“ uvedla Tereza Porybná, ředitelka Českého centra Londýn.

Made in Prague 2015
7.července – 17. září 2015

Bienální putovní přehlídka Made in Prague nabízí britským divákům možnost zhlédnout výběr kriticky oceněných českých filmů posledních dvou let. Jedná se o jednu z největších akcí svého druhu ve Velké Británii, která letos proběhne v patnácti britských městech a celkem 23 kinech. Mimo Londýn tak české filmy uvidí diváci například v Manchesteru, Oxfordu, Cambridge nebo skotském Edinburghu či Glasgow.

Cílem přehlídky je prezentovat kvalitu a uměleckou kreativitu českého filmu a jeho prostřednictvím seznámit širší britskou veřejnost s českou kulturou a historickým kontextem. Pro britského diváka je přehlídka jedinou možností, jak se mimo festivalový okruh setkat s českým filmem, který není součástí filmového distribučního systému ve Velké Británii, ani není zastoupen v britské televizi.

Přehlídku zahájí Martin Dušek svým dokumentárním filmem K oblakům vzhlížíme, vítězem jihlavské sekce Česká radost a Ceny České filmové kritiky. Režiséč se v rámci jednoho večera  zúčastní diskuse hned ve dvou londýnských kinech. Duškův film, který je součástí pravidelného kurátorského programu Discover Tuesday však zároveň promítne dalších 18 kin řetězce Picturehouse Cinemas. V rámci tohoto programu Picturehouse Cinemas, jehož cílem je objevit zajímává díla světové kinematografie, diváci uvidí ještě 29. července Líbánky, závěrečnou část Hřebejkovy volné trilogie na téma viny a odpuštění.

http://london.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/made-in-prague-novy-cesky-film-2015/


Organizátoři a partneři:

České centrum Londýn, České filmové centrum, Picturehouse Cinemas

www.czechcentre.org.uk

www.filmcenter.cz/MadeinPrague

www.picturehouses.co.uk

 

Kontakt pro novináře: 

Česká centra
Petra Jungwirthová

tisková mluvčí Českých center
M: 725 890 030 
EM: jungwirthova@czech.cz                                               

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: