Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Okřídlený šíp pokračuje ve spanilé jízdě Evropou i Afrikou

Česká centra, 10. června 2015

Vozy ŠKODA skýtají mnohem víc než jen lákavé modely. Nabízí příběh, který se začal odvíjet před 120 lety. Vypravěči této barvité historie v zahraničí se staly česká centra a česká velvyslanectví, a to prostřednictvím výstavy připravené ve spolupráci se společností ŠKODA AUTO a.s. Po sérii úspěšných prezentací v Alžíru, Ankaře, Bratislavě, Bruselu, Tiraně, Trenčíně či Tunisu následují další: Stockholm a Budapešť.

 S OKŘÍDLENÝM ŠÍPEM DO SVĚTA

Motoristé a příznivci automobilů mají letos důvod k oslavám. ŠKODA AUTO a. s. slaví hned několik výročí: 120 let od zahájení produkce dopravních prostředků společností Laurin a Klement, 110 let od prezentace prvního vozu a 90 let od fúze automobilky s jedním z nejvýznamnějších hráčů strojírenského průmyslu, plzeňskou společností ŠKODA. Při této příležitosti iniciovala Česká centra výstavu určenou pro zahraničí. Po úspěšných prezentacích v Alžíru, Ankaře, Bratislavě, Bruselu Tiraně, Trenčíně a Tunisu se pozoruhodná výstava doprovázená exkluzivní prezentací  dostává do Stockholmu a Budapešti.

PROČ TO VŠE?

S historií i současností společnosti se návštěvníci setkávají prostřednictvím trojrozměrné instalace a velkoformátových panelů ve více než 30 zemích světa. Výstavy ve Stockholmu (10. 6.) a Budapešti (11. 6.) se konají při příležitosti prezentace  nového modelu Superb a jeho uvedení na švédský a  maďarský trh. V obou případech se jedná o reprezentativní přestavení trojrozměrné verze výstavy v rámci velkolepých show. „Od dubna letošního roku proběhlo os,mzahraničních vernisáží výstavy. Příběh vlajkové lodi českého automobilového průmyslu doprovází uvádění nových modelů ŠKODA na zahraniční trhy. Bývá součástí otevírání nových autosalonů značky a doprovází také oficiální návštěvy ČR v zahraničí. Naše dosavadní zkušenosti z realizovaných prezentací nás utvrzují v poznatku, že ŠKODA svým zákazníkům a příznivcům kromě špičkových vozů dodává navíc silný příběh podložený bohatou a slavnou historií,“ uvedl Zdeněk Lyčka, ředitel úseku strategie a rozvoje Českých center.

TURECKÁ PREMIÉRA

Historicky první zahraniční prezentaci výstavy „120 let úspěchů Laurin & Klement /ŠKODA“ zahájil ve čtvrtek 9. dubna v Ankaře na své rezidenci velvyslanec ČR v Turecku při příležitosti návštěvy ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka.  Výstava ve velvyslanecké rezidenci byla obohacena expozicí dvou nejnovějších modelů ŠKODY dostupných na trhu, které byly dodány místním zástupcem ŠKODY. Výstavu naší nejúspěšnější značky budou návštěvníci v průběhu roku moci zhlédnout i na dalších místech pětimilionové turecké metropole a v Istanbulu.

NA SKOK K SOUSEDŮM

Na Slovensku proběhl v dubnu Autosalon  INCHEBA EXPO v Bratislavě, následoval prestižní Region Tour Expo v Trenčíně. „Odhalení nového modelu Superb v Bratislavě se konalo za obrovského zájmu novinářů a odborné veřejnosti. Stánek ŠKODA s instalovanou výstavou byl doslova v obležení. Symfonie pro Superb vytvořila na místě neopakovatelnou atmosféru, kterou nám mnohé jiné značky mohly jen tiše závidět.“ dodává Zdeněk Lyčka. 

ŠKODOVKA NA KONGRESU V ALŽÍRU

Výstava proběhla také při příležitosti kongresu Alžírské společnosti klinické biologie ve dnech 17.–19. května, který se uskutečnil v moderním Klubu Kiffan. Kongres a výstavu instalovanou u hlavního vchodu navštívilo přes 450 lékařů a pracovníků farmaceutického průmyslu a řada dalších návštěvníků kongresového centra, Alžírská prezentace se konala ve spolupráci s místním dovozcem automobilů Škoda – firmou Sovac Alžír. Výstava doplnila expozici dvou nových modelů vozů Škoda uváděných na alžírský trh. Při akci byl využit také prospektový materiál dodávaný s plakáty, včetně omalovánek a her pexeso. Výstava bude pokračovat na dalších místech v Alžírsku.

ČESKÉ CENTRUM BRUSEL

Také České centrum v Bruselu společně s Velvyslanectvím ČR v Bruselu, Stálým zastoupením ČR při EU a Zastoupeními Jihomoravského a Plzeňského kraje uspořádaly ve dnech 20. a 27. května dvě vernisáže spojené s předpremiérou uvedení nového modelu Škoda Superb, který se na 24 hodin zastavil v Belgii, aby zde byl poprvé odhalen. Vernisáže se konaly v prostorách Muzea d´Ieteren v Bruselu, které tvoří soukromá sbírka historických vozů. Ty posloužily jako hlavní lákadlo večera. Pozvání přijala asi stovka důležitých hostů včetně české komisařky Věry Jourové.

U příležitosti oslavy výročí Škody byla vystavena jedinečná sbírka většiny nejúspěšnějších modelů Škody –modely značky Laurin & Klement, předválečné modely, Populár a Tudor i pozdější Octavia, Felicia, MB či Favorit.


ÚSPĚCH V TIRANĚ

V Tiraně se výstava uskutečnila ve druhé polovině května, kdy se na výstavišti EXPO Tirana konal veletrh „Auto Moto Show“ za účasti distributora značky ŠKODA „Porsche Albania“. Výstava byla instalována spolu s vozy ŠKODA Yeti a Octavia RS. Během čtyř dnů si ji prohlédly tisíce návštěvníků veletrhu. Od 25. do 27. května se přestěhovala do prostor autosalonu značky ŠKODA, kde ji mohli prohlédnout zákazníci a zaměstnanci společnosti. 

„V loňském roce byla ŠKODA druhým nejprodávanějším novým vozem na albánském trhu a ZÚ je přesvědčen, že prezentace výstavy „120 let úspěchů značky Laurin & Klement / ŠKODA“ v Tiraně přispěla k potenciálu, aby byl vůz ŠKODA na trhu nejprodávanějším,“ sdělil vedoucí obchodně-ekonomického úseku Zastupitelského úřadu Tirana Ladislav Lukács. 

 PRVNÍ PRODEJNÍ EXPOZICE ŠKODA AUTO V TUNISKU 

Koncem května byla společně s výstavou „120 let úspěchů Laurin & Klement/ŠKODA“ a za přítomnosti místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Ivo Bárka slavnostně otevřena první prodejní expozice značky ŠKODA AUTO v Tunisku. Tuniské odborné veřejnosti a médiím byla ve stejné chvíli odhalena nová Škoda Fabia, která se do této doby v Tunisku neprodávala.

ORGANIZÁTOŘI

Iniciátorem projektu jsou Česká centra, která jej společně s Ministerstvem zahraničních věcí, resp. zastupitelskými úřady ČR, prezentují v zahraničí. Autorem výstavy je ŠKODA Muzeum, které touto formou podpořilo zájem Českých center prezentovat ČR v zahraničí formou ukázek z historie a současnosti nejoceňovanějších českých společností.  

Kontakt pro novináře:
Petra Jungwirthová
tisková mluvčí Českých center
M: 725 890 030
E: jungwirthova@czech.cz


 

ČESKÁ CENTRA

Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci ČR v zahraničí. Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 22 zahraničních metropolí tří kontinentů. Generální ředitelkou Českých center je Vilma Anýžová.

 

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: