Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Nastartováno do budoucnosti: Česká móda v Berlíně

Česká centra, 24. června 2015

Dvakrát do roka - v lednu a v červenci – se Berlín promění v mezinárodní platformu módy a kreativity všeho druhu. Při příležitosti přehlídky Mercedes-Benz Fashion Week Berlín představí čeští módní designeři v červenci 2015 poprvé své kolekce v Českém centru Berlín a na mezinárodním módním veletrhu PREMIUM pro high fashion segment.

MLADÍ NÁVRHÁŘI JDOU KE KOŘENŮM
Novou generaci módních návrhářů sebevědomě spojuje tradice a moderna. Mladí autoři dobře zvládají svou pozici na rozhraní mezi kreativitou a komerčním potenciálem. Jedinečné know-how výrobních postupů se projevuje ve vysoce kvalitních kolekcích, které by v případě vybraných návrhářů nemohly být rozdílnější, a přesto jsou viditelně propojeny společným kulturním a historickým dědictvím, které teď v zahraničí s velkou zvědavostí objevují. „Čeští módní návrháři toho mohou mnoho nabídnout a řada z nich už má své fanoušky i za hranicemi; jejich jména znamenají kvalitu a originalitu,“ uvedla Monika Štěpánová, ředitelka Českého centra Berlín,  

ČESKÁ ORIGINALITA VE SVĚTĚ
Showroom i stánek na mezinárodním veletrhu PREMIUM organizuje České centrum Berlín za podpory Czech Fashion Council, agentury CzechTourismu a řady sponzorů. Obě prezentace doplní řada doprovodných akcí, ke kterým patří vernisáž showroomu stejně jako soirèe pro zvané hosty a zástupce tisku. Organizátoři se snaží o propojení českých designerů s mezinárodní kreativní scénou a vybudování nových obchodních vztahů, s cílem posílit pozici české módy a návrhů v mezinárodním módním kontextu. 

ROZHODOVALA POROTA
Dvě české návrhářky – Lada Vyvialová se svou značkou Lada Fashion a Lenka Kohoutová se značkou COCKEREL – prezentují své kolekce na mezinárodním veletrhu PREMIUM, osm dalších, mezi nimi Eva Vontorová, Hana Frišonová, Jana Mikešová, Lucia Jamrichová, Mirka Horká sowie die Marken ODIVI, PATTERN, STINAK und ZORYA v prostorách galerie Českého centra Berlín. Účastníky a značky vybrala mezinárodní odborná porota. 

 

Přehled termínů:

7.7. 2015 v 17:00 hod.  ZAHÁJENÍ
Czech Fashion at Berlin Fashion Week: Czech Designers in Focus

Tschechisches Zentrum, Wilhelmstr. 44, Eingang Mohrenstr., Berlin Mitte

7.-11.7. 2015, 11:00-19:00 Uhr
Showroom: Czech Fashion Design in Focus

Tschechisches Zentrum Berlin, Wilhelmstr. 44, Eingang Mohrenstr., Berlin Mitte

9.7. 2015 um 15:00
Top in Czech Fashion and Beer: Cockerel, Lada Fashion & Budweiser

PREMIUM, Halle 7, Stand C11

 

czechfashionberlin.tumblr.com 

Kontakt pro novináře:

Česká centra
Petra Jungwirthová

tisková mluvčí Českých center
M: 725 890 030 
EM: jungwirthova@czech.cz                                               

 

Tisková zpráva ke stažení zde:


 

ČESKÁ CENTRA
Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci České republiky v zahraničí. Na mezinárodním poli prosazují zejména českou kulturní scénu. Síť českých center působí ve 22 metropolích a velkých městech na třech kontinentech. Generální ředitelkou Českých center je Vilma Anýžová. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: