Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

LAST FATA MORGANA: Londýnská výstava české módy se přesouvá do Prahy

Česká centra, 22. dubna 2016

Výstava českého módního designu Last Fata Morgana, oceněná hlavní cenou (Country Award) na International Fashion Showcase 2016, oficiální doprovodné akci London Fashion Week, se přesouvá do Prahy. K vidění bude od 6. do 8. května 2016 ve Ville P651 na pražské Ořechovce, vernisáž a křest katalogu s fotografiemi Karin Zadrick proběhne 5. května  v 18:00. Výstavu organizuje České centrum v Londýně ve spolupráci s UMPRUM.

Studenti a absolventi pražské UMPRUM - Tereza Rosalie Kladošová, Karolína Juříková, Monika Krobová, Sofya Samareva, Markéta Kratochvílová a Filip Jakab - zde s kurátorem londýnské prezentace Pavlem Ivančicem představí svou tvorbu společně s originálními fotografiemi Karin Zadrick, které vznikly speciálně pro tuto příležitost. Čeští návrháři se International Fashion Showcase zúčastnili již potřetí, letošní vítězství však bylo velmi příjemným překvapením.

TEREZA PORYBNÁ, ŘEDITELKA ČESKÉHO CENTRA LONDÝN:

Českou módu dlouhodobě sleduji, program Českého centra v Londýně by mi bez prezentace módních designerů přišel neúplný. Za poslední tři roky jsme třikrát zorganizovali výstavy české módy v rámci doprovodných akcí London Fashion Week a podpořili řadu dalších projektů. Díky teto systematické práci se začíná více vědět nejen o mladých módních talentech, ale i o České republice jako zemi, odkud přichází talent, kreativita a chuť sdílet i sbírat zkušenosti.“

Česká republika byla vybrána z 24 zemí porotou složenou z expertů v oblasti módního průmyslu v čele s šéfredaktorkou britské Vogue Sarah Mower. „Tímto vítězstvím se nám podařilo zařadit Českou republiku zpátky na mapu módního světa,“ zdůraznil kurátor výstavy Pavel Ivančic, který od roku 2012 vede Ateliér módní tvorby na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze.

Přehlídka International Fashion Showcase je pořádána každoročně ve spolupráci s Britskou radou a British Fashion Council (BFC). Pražská re-edice je však ojedinělou událostí, která má za cíl připomenout úspěchy talentovaných designerů, jichž se jim dostalo během jedné z hlavních událostí, jíž žije globální svět módy. Výstava bude ukončena v neděli, 8. 5. od 14:00 dernisáží - neformálním odpolednem na zahradě, spojeným s brunchem, hudbou a setkáním s designéry. Hlavním partnerem výstavy je Pražská plynárenská.

--

Last Fata Morgana
6. – 8. května 2016
Vernisáž a křest katalogu 5. května 2016 od 18 hodin (účast prosím potvrďte do 4. května 2016 na adresu lastfatamorgana@gmail.com)

Villa P651
Pevnostní 651/8
Praha 6 160 00

 

Organizátoři: České centrum Londýn, UMPRUM

www.czechcentre.org.uk
www.umprum.cz

 

Partneři: Pražská plynárenská, Lasvit, Pilsner Urquell, Techo, Czech Tourism, Club Mate, Jägermeister, Prague-Up a Modeschau, RadioWave.

 

Pro nejčerstvější novinky a zákulisní informace sledujte Instagram: https://www.instagram.com/lastfatamorgana/

FB event.: https://www.facebook.com/events/1697653590482883/

Webové stránky International Fashion Showcase: http://design.britishcouncil.org/ifs2016

 

Webové stránky designérů:

www.monikakrobova.com

www.filipjakab.com

http://terezarosaliekladosova.cz

http://marketakratochvilova.net

www.karolinajurikova.com

http://sofyasamareva.com

 

 

Kontakt pro novináře:

 

Petra Jungwirthová, tisková mluvčí Českých center
t: +420 725 890 030 | e: jungwirthova@czech.cz

 

Alexandra Střelcová
České centrum Londýn
t: +420 776 59 75 76 | e: alexandra.strelcova@gmail.com

 

Kamila Stehlíková
Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
t: + 420 739 304 060 | e: stehlikova@vsup.cz

 

 

 


 

ČESKÁ CENTRA

Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci České republiky v zahraničí. Na mezinárodním poli prosazují zejména české kulturní a kreativní průmysly a zaměřují se také na oblast vědy, výzkumu a inovací. Síť českých center působí ve 22 velkoměstech na třech kontinentech. Loni se ve světě uskutečnilo více než 2 300 akcí konaných pod hlavičkou instituce.Od srpna roku 2015 vede Česká centra Zdeněk Lyčka.

 

Česká centra pro český design ve světě:

  • podporují účast českého zastoupení na významných přehlídkách a veletrzích v zahraničí

  • realizují doprovodné programy s designéry

  • jsou partnery významných českých designových soutěží (Nový (Z)zboží, Czech Grand Design, Bienále Brno…)

  • vítězům cen zajištují zahraniční rezidenční stáže

  • pořádají výstavy, módní přehlídky, workshopy a další akce pro prezentaci českého designu ve světě

  • Česká centra v roce 2015 zorganizovala bezmála 80 akcí z oblasti designu

 

Vysoká škola umělecko-průmyslová v Praze

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze byla založena v roce 1885. Po celou dobu své existence se řadí mezi nejkvalitnější vzdělávací instituce. Důkazem je množství úspěšných absolventů, kteří patří mezi respektované odborníky s prestiží přesahující hranice České republiky. Škola je rozdělena na šest kateder – architektury, designu, volného umění, užitého umění, grafiky a teorie a dějin umění. Jednotlivé katedry se dále člení na ateliéry dle své odborné specializace, vedené uznávanými osobnostmi.

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: