Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Pojďte s námi cestou vína a umění - Wine&Art Prague 2016

Česká centra, 16. září 2016

Tisková zpráva pro novináře:

 Pojďte s námi cestou vína a umění -  Wine&Art Prague 2016

 aneb: Zážitkový festival v babím létě

 

Pořadatel: Víno a umění, z.s.

Místo konání: Praha, galerie na Starém městě pražském

Datum: 24. září 2016, 10.00 – 17.00

 

 Akce má za cíl propojit návštěvu galerií s ochutnávkou vína. Návštěvníci mají možnost navštívit 13 galerií na Starém městě pražském. Putování proběhne po dvou tratích, v každé galerii bude možné degustovat víno špičkových českých a moravských vinařů. Galerie kromě aktuální výstavy chystají vlastní doprovodný program.

Hlavním cílem však je propagace regionální zážitkové turistiky, tedy konkrétně zúčastněných krajů a jejich gastronomických, zážitkových a uměleckých turistických cílů. Jde o to podpořit domácí zážitkovou turistiku, cestovní ruch a služby s tím spojené. A také zahájit celoroční akci, která nese značku Česko - země hojnosti, a jenž chce stabilně propagovat zajímavé turistické cíle v krajích pro incomingovou turistiku mimo její hlavní obvyklá centra.

 

Tisková konference: 

 

proběhne v pátek 23. září v Galerii Středočeského kraje v Husově ulici v 10 hodin. 

 

Zúčastněné osoby:

Náměstek hejtmana Středočeského kraje Karel Horčička

generální ředitel Českých center Jan Závěšický

František Lukl, předseda Svazu měst a obcí ČR

režisérka, spisovatelka a organizátorka galerijních tras Pavla Slancová

novinář a organizátor vinařských tras Roman Bajčan  

a zástupci CzechTourism

 

Samotná akce se uskuteční 24. září v době od 10 do 17 hodin. Největším lákadly Wine&Art Prague 2016 pro dospělé bude otevření soukromé galerie Vladimíra Železného v ulici Dlouhá, která je běžně veřejnosti nepřístupná a otevře se pouze pro návštěvníky Wine&Art Prague 2016. Vladimír Železný zde připravil výstavu obrazů v celkové hodnotě více než 100 milionů korun, a například řadu obrazů Jana Zrzavého bude mít možnost veřejnost vidět vůbec poprvé. Zároveň zde návštěvníci ochutnají vína ze soukromých vinic Vladimíra Železného.

 

Program však myslí i na děti. V Galerii Středočeského kraje v Husově ulici tak bude v předvečer oslavy 60. narozenin kreslené postavičky Krtka výstava Krtek a to i za účasti paní Kateřiny Miler, která ji poskytla právě pro tuto příležitost Wine&Art Prague 2016.

 

Centrálními místy a zároveň Region pointy jsou Informační centrum Středočeského kraje, Husova 21 a České centrum v Rytířské ulici č. 31. Na těchto místech bude možné koupit vstupenky, vyzvednout mapy galerií se seznamem vinařů včetně speciálně pro akci vyrobené skleničky v ceně voucheru a prohlédnout si informační materiály zúčastněných krajů, které budou propagovat regionální turismus.

 

Akce se koná pod osobní záštitou Františka Lukla, předsedy Svazu měst a obcí ČR a s finanční podporou agentury CzechTourism a Středočeského, Ústeckého, Libereckého a Moravskoslezského kraje. Účastní se přední vinařství Čech a Moravy.

Pro vizuál akce poskytl své grafiky Jiří Slíva, český výtvarník a básník. Věnuje se kreslenému humoru, litografii a knižní ilustraci.


Bližší informace na www.vinoaumeni.cz a www.facebook.com/vinoumeni

Spolek Víno a umění je nestátní nezisková organizace, založená na podporu světa umění, vína a gastronomické a zážitkové turistiky. Sdružujeme zájemce o umění, cestování, historii a regionální gastronomii a především regionální zážitkovou turistiku. Našimi partnery jsou umělci, galerie, vinařství, ale především kraje a regionální turistická centra, jakož i agentura Czech Tourism, České centrum Praha a řada dalších. 

 

Vstupenky v síti TICKETSTREAM včetně cestovních kanceláří ČEDOK, FIRO-tour a www.ticketstream.cz. V den konání akce budou k dispozici také v Galerii v Husově ulici a v Českém centru v Rytířské ulici a vstupenky zakoupené předem se slevou bude možné vyměnit za vouchery v Mincovně na Staroměstském náměstí.

 

Tisková zpráva ke stažení zde:

 

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: