Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Nový život pro staré elektrospotřebiče. Designová výstava „Trash Made“ v Mnichově

Česká centra, 19. dubna 2013

Vdechnout starým věcem nový život, používat je netradičně, originálně, nápaditě. Manžetové knoflíčky z telefonních tlačítek, ozdobné mísy z telekomunikačních drátů, přívěsky ze základníchdesek počítačů, lampy ze zdrojů z nefunkčních PC. Od 20. dubna 2013 je v prostorách Ekologického  vzdělávacího centra v Mnichově otevřená nová designová výstava. Hlavním organizátorem je České centrum Mnichov.

V Ekologickém vzdělávacím centru v Mnichově představí designérky Lenka Kleger a Ivana Špeldová novou TrashMade kolekci. V rámci workshopů si pak 20. dubna budou moci děti i dospělí vytvořit vlastní výrobky v duchu „trash art". Předměty vznikají z vyřazených součástek elektrických zařízení a díky přetvoření získávají nový tvar, funkci i energii

„Každý nový výrobek Trash Made má už za sebou předchozí život jako starý elektrospotřebič, proto má každý i své vlastní jméno a vztahuje se k němu krátký příběh, který napoví, co se v jeho předchozím životě odehrálo,“ uvádí manažerka projektu Lenka Kleger.

Duší projektu Trash Made jsou mladé české designérky, které spolupracují s recyklačním projektem REMA Systém. Do výroby kolekce jsou zapojeny chráněné dílny a sociální zařízení.  Že recyklované výrobky mohou i lahodit oku dokazují čtyři nominace projektu Trash Made v letech 2010 a 2011 na prestižní ocenění Akademie Designu ČR Czech Grand Design.

Ekologické vzdělávací centrum Mnichov 

Ekologické vzdělávací centrum (ÖBZ) se zabývá otázkou životního prostředí (nejen) v Mnichově. Provozováno je mnichovským Centrem životního prostředí společně s mnichovskou Volkshochschule. Cílem je podpora a rozvoj vzdělávání v oblasti životního prostředí a trvale udržitelného rozvoje - především velkých měst. Připojit se a vyzkoušet – to je hlavní idea ÖBZ.

Tisková zpráva ke stažení:  

ČESKÁ CENTRA
Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci ČR v zahraničí. Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 22 zahraničních metropolí tří kontinentů. Generální ředitelkou Českých center je Vilma Anýžová.

www.trashmade.cz
www.czechcentres.cz
www.oebz.de

Kontakty pro novináře:
Česká centra - ústředí        
Petra Jungwirthová, odd. komunikace         
M: 725 890 030           
E: jungwirthova@czech.cz      

České centrum Mnichov
Zuzana Jürgens, ředitelka
IP: + 420 234 668 557
E:  jurgens@czech.cz


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: