Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Czech Fashion & Design Weekend v Bruselu

Česká centra, 20. listopadu 2013

Ve dnech 29. 11. – 1. 12. 2013 se v prostorách Plzeňského domu v Bruselu uskuteční přehlídka Czech Fashion & Design Weekend. Na pozvání Českého centra Brusel přijíždí 11 českých návrhářů, aby zde představili svou nejnovější tvorbu z oblasti bižuterie, oděvů nebo kožených doplňků. Letošní druhý ročník, konaný pod záštitou Denisy Šedivé, připravilo České centrum ve spolupráci se zastoupením Plzeňského kraje v Bruselu a Jihomoravského kraje v Bruselu.

ČESKÁ ORIGINALITA ZAZÁŘÍ
Konec listopadu patří v Bruselu českým tvůrcům. Poprvé se zde představili na podzim loňského roku – a měli úspěch. Letos do belgické metropole přijíždí 11 českých návrhářů, aby zde představili svou nejnovější tvorbu. „Čeští návrháři mají zajímavé návrhy a kvalitní výrobky. Chceme napomoci jejich zviditelnění v zemi, kde designu a módě vládnou především tzv. ‚velké značky‘. Věříme, že to místní scénu obohatí“, uvedla Kristina Prunerová, ředitelka Českého centra v Bruselu. Návštěvníci zde mohu obdivovat originální dámskou bižuterii a netradiční doplňky (Samodiva, Unosto, Cabriolet), nevšední módní oděvy (Leeda, LeAndrea, Belka, AlešBáry, Ateliér Kirké) i kabelky a pánské kožené doplňky od Denisy Adolfové. Pozornosti dětských návštěvníků neuniknou hračky značky Dots. Originální keramiku a bytové doplňky představí studenti Ústavu umění a designu v Plzni.

ZASTOUPENÍ KRAJŮ V BRUSELU PODPORUJE MLADÉ TVŮRCE
Zastoupení Jihomoravského kraje přizvalo k účasti na módním víkendu obchod POKOJÍK. Jeho zakladatelka Andrea Lojkásková přiveze do Bruselu kolekce značky LeAndrea a Belka. Další oslovenou značkou je Samodiva specializující se na stylové vlasové módní doplňky. Denisa Adolfová je mladá všestranná návrhářka působící v Belgii. Navrhuje oblečení, boty i kabelky. Její tvorba spojuje kvalitu a nadčasovost. Naproti tomu návrhář Aleš Šelig se svou značkou AlešBáry přiveze dámskou prêt-à-porter kolekci a pánskou originální řadu pro každodenní nošení. Působivé náramky a přívěsky představí značka Cabriolet .

Zastoupení Plzeňského kraje letos přizvalo studenty plzeňského Ústavu umění a designu Západočeské univerzity, kteří doplní Czech Fashion & Design Weekend původními předměty z keramiky a jedinečnými bytovými doplňky. Zastoupení oslovilo Kateřinu Líblovou a Ateliér Kirké, jehož tvorbu charakterizují výrazné barvy a nevšední tvary.

PŘEHLÍDKU ZDOBÍ ČESKÝ ŠPERK
Na pozvání Českého centra Brusel přijíždí „polovička“ známé návrhářské dvojice, aby zde představila českou originální značku Leeda. V Čechách je známá díky svým limitovaným kolekcím typickým svým osobitým stylem. Díla šperkařů sdružených ve skupině Unosto opakovaně budí pozornost na mezinárodních přehlídkách. Značka je platformou pro propagaci mladého českého šperku a představí své kolekce několik členů Unosto.

www.czechcentres.cz

Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci České republiky v zahraničí. Prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Síť Českých center působí z 22 zahraničních metropolí 3 kontinentů. Generální ředitelkou Českých center je Vilma Anýžová.

Tisková zpráva ke stažení: 

 

Kontakt pro novináře:
Česká centra
Petra Jungwirthová
tisková mluvčí Českých center
M: +420 725 890 030
E: jungwirthova@czech.cz

České centrum Brusel
Lenka Zenklová
M: + +32 479 372 336
E: zenklova@czech.cz


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: