Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Čeští designéři opět uspěli na International Fashion Showcase

Česká centra, 18. února 2017

Česká výstava mladých módních designérů v Londýně organizovaná Českým centrem Londýn ve spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou (UMPRUM)  již podruhé obsadila přední příčky na prestižní mezinárodní přehlídce International Fashion Showcase (IFS), která se koná jako doprovodná akce světoznámého London Fashion Week. Odborná porota v čele s přední módní kritičkou Sarah Mower, která píše i pro US Vogue, nominovala Českou republiku za výstavu There Is Only You na Country Award, cenu pro nejlepší účastnící se zemi, a Kateřinu Plamitzerovou, jednu z vystavujích designérů, na cenu pro Nejlepšího designéra. Výstava potrvá do úterý 21. 2. 2017.

Tereza Porybná, ředitelka Českého centra Londýn:

,,Mám z nominace velkou radost. Bylo opravdu příjemné slyšet své jméno mezi tak velkou konkurencí z celého světa,“ komentuje svůj úspěch designérka Kateřina Plamitzerová. ,,Nominace jsou především odezvou na jedinečný designérský styl, který vychází z pražské UMPRUM a pro mě osobně zadostiučiněním dlouhodobé podpory, kterou České centrum Londýn  módě a designu poskytuje.“

Kromě České republiky se letošního ročníku IFS zúčastnilo 26 zemí, ku příkladu Guatemala, Tchaj-Wan či Polsko. Hlavní cenu – Country Award – získala za instalaci The Indian Pastoralists Indie, která okouzlila porotu svým konceptem propojujícím současnou módu a  indické pastevectví.

Pavel Ivančic, kurátor výstavy:

,,Byl to úžasný zážitek. Jsme rádi, že se nám podařilo získat dvě nominace. V mezinárodní konkurenci jsme skvěle obstáli a obhájili tedy svou pozici na Mapě módní světa s velkým M.“

Přehlídka International Fashion Showcase je pořádána každoročně ve spolupráci s Britskou radou a British Fashion Council (BFC). Výstava s názvem There Is Only You, kterou pořádá České centrum v Londýně spolu s UMPRUM, představuje nejaktuálnější tvorbu pěti talentovaných designerů – Michaely Čapkové, Filipa Hiekeho, Terezy Rosálie Kladošové, Terezy Ledvinové a Kateřiny Plamitzerové. Česká republika se díky Českému centru Londýn této výstavy účastní již počtvrté.

Česká centra

Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí ČR pro propagaci České republiky v zahraničí. Na mezinárodním poli prosazují zejména české kulturní a kreativní průmysly a zaměřují se také na oblast vědy, výzkumu a inovací. Síť českých center působí ve 22 velkoměstech na třech kontinentech.  V loňském roce uspořádala Česká centra více než 2 300 akcí (výstav, veletrhů, přednášek a prezentací) a oslovila téměř 2,5 mil. návštěvníků. Z toho více 80 uskutečněných akcí patří do kategorie MÓDA/DESIGN.  Od července 2016 je generálním ředitelem Jan Závěšický.

Podle analýzy Economic Impact přinesla 1 Kč vložená do činnosti ČC v zahraničí dalších 2,84 Kč externích zdrojů a partnerství. Každou korunou vloženou do propagace ČC získala ČR celkově 3,84 Kč pro propagaci země.

www.czechcentres.cz

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze byla založena v roce 1885. Po celou dobu své existence se řadí mezi nejkvalitnější vzdělávací instituce v zemi. Důkazem je množství úspěšných absolventů, kteří patří mezi respektované odborníky s prestiží přesahující hranice České republiky. Škola se dělí na katedry architektury, designu, volného umění, užitého umění, grafiky a katedru teorie a dějin umění. Jednotlivé katedry se dále člení na ateliéry dle své odborné specializace, vedené uznávanými osobnostmi české umělecké scény. Dvakrát v roce je škola otevřena veřejnosti při prezentacích studentských prací “Artsemestr“. Každoročně pořádá více než 15 výstavních akcí, z toho polovinu v zahraničí. Pražská UMPRUM, jako jediná východoevropská škola, figuruje v indexech prestižních evropských a světových uměleckých učilišť.

 

Tiskovou zprávu k projektu najdete zde.


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: