Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Japonci poznávali český folklór

Tisková zpráva, Česká centra – ústředí, 6. 10. 2017

V neděli 1. října 2017 vyvrcholil čtyřdenní festival českého folklóru v Japonsku. V pořadí druhý ročník organizovalo České centrum Tokio spolu s Velvyslanectvím České republiky v Japonsku a CzechTourismem.

Český festival v Tokiu (28. 9. – 1. 10. 2017) se opět konal v prostorách budovy Kitte, která přímo sousedí s frekventovaným Tokijským nádražím. I tentokrát vzbudil festival značný ohlas. Japonští návštěvníci si  během čtyř dnů mohli prohlédnout české zboží a seznámit se s českými výrobky.

EVA TAKAMINE, ŘEDITELKA ČESKÉHO CENTRA TOKIO:
„Japonci projevovali zájem jak o tradiční řemeslné výrobky, jako jsou šperky z českého skla, kožená galanterie, přírodní kosmetika nebo modrotisk, tak o typické české hračky, zboží s designem Alfonse Muchy či do japonštiny přeloženou dětskou literaturu. Na místě byly samozřejmě připraveny i stánky s českým pivem, vínem a občerstvením.“

 Prezentaci výrobků doplnil kulturní program. Hlavním „tahákem“ byla Cimbálová muzika Strážničan, jež pro japonské obecenstvo znamenala relativně vzácnou příležitost seznámit se s moravskou lidovou hudbou. Muzikanti ze Strážničanu navodili výbornou atmosféru a posluchače doslova roztančili. Kromě Strážničanu vystoupili s ukázkami české hudby i japonští houslisté. Díky tomu se pak návštěvníci zaposlouchali do tónů české klasiky.

V rámci festivalu se konala dvě talkshow na téma „Česká literatura“. Krásu ilustrovaných knih pro děti představila překladatelka dětské literatury paní Yuko Kimura, o japonských překladech české literatury mluvil pan Kenichi Abe. Nejmladší návštěvníky zaujalo promítání a loutkové představení příběhů nejpopulárnější české postavičky v Japonsku, víly Amálky.

V rámci festivalového programu probíhaly prezentace aktivit Českého centra Tokio, české kultury vůbec  a samozřejmě i České republiky jakožto turistické destinace. Konkrétní oblasti a specifikace Česka představily japonské cestovní agentury a také agentura CzechTourism. Svůj stánek, kde se zájemci mohli vyfotit v českém kroji, měli i zástupci Jihomoravského kraje a města Brna.

 


 

ČESKÁ CENTRA

Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí ČR pro propagaci České republiky v zahraničí. Na mezinárodním poli prosazují zejména české kulturní a kreativní průmysly a zaměřují se také na oblast vědy, výzkumu a inovací. Síť českých center působí ve 22 velkoměstech na třech kontinentech. V loňském roce uspořádala Česká centra více než 2 300 akcí (výstav, veletrhů, přednášek a prezentací) a oslovila více než 2,8 mil. návštěvníků. Od dubna 2017 je pověřena řízením Českých center Monika Koblerová.

Podle analýzy Economic Impact v roce 2016 přinesla 1 Kč vložená do činnosti ČC v zahraničí dalších 4,12 Kč externích zdrojů a partnerství. Každou korunou vloženou do propagace ČC získala ČR celkově 5,12 Kč pro propagaci země.

 

Kontakt pro novináře:

Oddělení strategie a marketingové komunikace:
Petra Jungwirthová, tisková mluvčí Českých center
E: jungwirthova@czech.cz; komunikace@czech.cz
M: 725 890 030; T: 234 668 237, 234 668 241, 234 668 251

 

 


 

Tisková zpráva ke stažení zde:

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: