Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Začíná největší světový veletrh scénických umění APAP|NYC v New Yorku, letos s masivní českou účastí

Česká centra, 10. ledna 2013

Ve dnech 11. – 15. ledna 2013 probíhá v New Yorku nejvýznamnější světový veletrh scénických umění APAP|NYC. Česká centra i letos zajistila výraznou prezentaci českých uměleckých souborů, institucí a jejich projektů.

Na prestižním veletrhu APAP|NYC se každoročně setkávají přední osobnosti, soubory, organizátoři i další aktéři kulturních průmyslů celého světa. Česká účast je již potřetí v organizační režii Českých center. Kromě samotného veletržního stánku, kde se umělci i promotéři budou prezentovat, je připraven i celodenní program divadelních, tanečních a hudebních vystoupení – tzv. showcase – v Českém centru New York umístěném v srdci elegantní manhattanské čtvrti Upper East Side. Hlavním kritériem pro výběr účastníků byla jejich nabídka atraktivních projektů vhodných k uvedení v zahraničí. Partnerem realizace české účasti je Institut umění - Divadelní ústav.

„Zastoupení české umělecké scény je letos dosud nejpočetnější. Na veletrhu bude zastoupeno celkem 12 divadelních a hudebních společností, agentur a festivalů. Kromě již tradičních účastníků, jakými jsou třeba Struny podzimu nebo Divadlo Archa, se zde letos představí několik souborů premiérově,“ uvádí generální ředitelka Českých center Vilma Anýžová a dodává: „Dnes je již zřejmé, že česká účast na veletrzích s uměním je účinnou formou zviditelnění našich umělců ve světě. Má význam jak pro .získávání kontaktů, tak i navazování spolupráce s možnostmi hostování. Proto je organizace účasti na podobných akcích jednou z priorit činnosti Českých center.“

Spolupráce byla navázána také s prestižním newyorským festivalem Under the Radar, který se koná souběžně s veletrhem. V doprovodném programu zde své aktuální a připravované projekty představí soubor Farma v jeskyni. Do programu veletrhu i festivalu jsou zařazeny i přednášky o současné divadelní a taneční scéně zemí Visegrádské skupiny zajištěné Institutem umění – Divadelním ústavem.

V České národní budově se v sobotu 12. 1. 2013 představí tyto divadelní a taneční soubory:

 

Tantehorse
 
  • 420PEOPLE
  • Orchestr Berg
  •  Divadlo DRAK
  •  Divadlo Archa
  •  Lenka Vágnerová & Company

 Tisková zpráva ke stažení zde:

Posláním Českých center, agentury Ministerstva zahraničních věcí České republiky, je efektivní zahraniční propagací posilovat dobré jméno České republiky a prosazovat české zájmy na mezinárodním poli.  21 Českých center ve světových metropolích tří kontinentů nabízí kvalitní kulturní a vzdělávací programy a spolupracuje s řadou prestižních mezinárodních institucí.

 

Kontakty pro novináře:

Česká centra - ústředí 
Petra Jungwirthová, odd. komunikace           
mobil: 725 890 030   
e-mail komunikace@czech.cz           

České centrum New York    
Jan Žahour, zástupce ředitele
IP: + 420 234 668 434          
e-mail
zahour@czech.cz       

www.czechcentres.cz, www.czechcenter.com

Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: