Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

České centrum Londýn na vlnách Sound Czech

Tisková zpráva, Česká centra – ústředí, 26. 11. 2020

Audiovizuální show středoevropské elektronické hudby z londýnského klubu Rich Mix Electronica: Vision of Sound II, 28. listopadu 2020, 21:00 (CET), Facebook Premiere

České centrum Londýn v britské metropoli opět zaboduje. Multižánrový kulturní festival Made in Prague spěje ke svému finále, hudebnímu gala Vision of Sound. Zásluhou a z iniciativy centra si nyní přijdou na své také fanoušci elektronické hudby. V sobotu 28. 11. 2020 zhlédnou i vyslechnou premiéru koncertu Electronica: Vision of Sound II, který se chystá ve spolupráci s pražským SoundCzechem a prestižním londýnským kulturním centrem Rich Mix. Událost se odehrává na Facebooku https://www.facebook.com/richmixlondon a facebookových stránkách Českého centra Londýn, SoundCzechu, participujících kapel a dalších partnerů z Velké Británie, České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska.

Hudební aktivity organizované Českým centrem Londýn pro britské publikum se závěrem roku dostávají do svého velkého finále. Premiéra koncertu Electronica: Vision of Sound II se sice odehraje „jen“ v internetovém prostředí, a to na FCB Českého centra Londýn, ale vzhledem k oblíbenosti skupiny a prestiži partnerů, kteří se na realizaci spolu s Českým centrem Londýn podílejí, se nabízí slibný hudební zážitek. Koncertu předchází celodenní online konference CEEntral Party Digital.

Bratři (CZ), Katarína Máliková (SK), Hatti Vatti (PL), Óperentzia (HU); čtveřice kapel ze čtyř zemí nabídne onlinovému publiku po celém světě atmosférickou elektronickou hudbu doplněnou o vizuální show. Letošní virtuální 3,5hodinový koncert je pokračováním úspěšné spolupráce s londýnským kulturním centrem Rich Mix, který v listopadu loňského roku představil na svém pódiu čtyři nastupující interprety elektronické hudby ze zemí V4.

ČESKO ZAHAJUJE
Koncert zahájí české elektronické duo Bratři, finalisté prestižní Music Moves Europe Talent Awards 2021, jejichž hudbu ovlivněnou technem a experimentální elektronikou doplní 3D virtuální show vytvořená Deja VJ a Janem Kočím z XLAB speciálně pro tuto příležitost.

PŘEMYSL PELA, ŘEDITEL ČESKÉHO CENTRA LONDÝN: „Letošní hudební gala, které navazuje na loňskou hudební produkci v prestižním klubu Rich Mix, nabídne tentokrát v onlinovém prostředí skvělou audiovisuální show v podání renomovaných hudebníků ze čtyř středoevropských zemí. Je nemalou zásluhou, že se pod vedením týmu Českého centra a mnoha partnerů podařilo připravit tento ojedinělý projekt v centru britské metropole s téměř neomezeným digitálním dosahem.“

PROGRESIVNĚ, ORIGINÁLNĚ, TRADIČNĚ

Progresivní slovenskou elektronickou hudbu zastoupí Katarína Máliková se svým vysoce oceňovaným projektem Postalgia. Polský Hatti Vatti je jedním z nejoriginálnějších a nejkreativnějších hudebníků v Polsku. Jeho vystoupení v Rich Mix představí jeho nejnovější projekt vytvářený za pandemie. Maďarské hudební duo Óperentzia pojmenované podle imaginární země známé z maďarského folklóru je v současné době jedním z nejžádanějších elektronických kapel v Maďarsku. V rámci koncertu doplněného o projekci umělců z Global Illumination představí své nejnovější album Tuatary Psylosophy z května 2020.

 

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout zde:

 

Bratři © Filip Kůstka

Organizátoři a partneři:

Electronica: Vision of Sound II je koncert organizovaný Českým centrem Londýn, SoundCzech, Rich Mix ve spolupráci s Polským kulturním institutem, Maďarským kulturním centrem, Slovenskou ambasádou v Londýně.

Více informací:

http://london.czechcentres.cz/programme/travel-events/electronica-vision-of-sound-ii/

https://richmix.org.uk/events/electronica-vision-of-sound-ii/

 

FCB linky crosspostujících partnerů:

Česká republika:

https://www.facebook.com/bratriveseli/
https://www.facebook.com/prstageagency/
https://www.facebook.com/czechfresh/

Soundczech
https://www.facebook.com/czechmusicofficehttps://www.facebook.com/czechmusicoffice 

 

Maďarsko:

Hungarian Cultural Centre, @hcclondon

https://www.facebook.com/hcclondon

Óperentzia, @operentzia

https://www.facebook.com/operentzia/

Zengőkert Stúdió, @zengokertstudio

https://www.facebook.com/zengokertstudio/

 

Slovensko:

Pohoda festival

https://www.facebook.com/pohoda.festival

Malikova

https://www.facebook.com/musicofkatarinamalikova

Hudba.sk

https://www.facebook.com/hudba.sk

Dennik N – Kultúra

https://www.facebook.com/kultura.dennikn

Slnko Records

https://www.facebook.com/slnko.records

Lala Slovak Music Export

https://www.facebook.com/slovakmusicexporthttps://www.facebook.com/slovakmusicexport

 

Polsko:

HATTI VATTI

https://www.facebook.com/hattivattiPL/ 

POLISH CULTURAL INSTITUTE

https://www.facebook.com/polishinstitutelondon/ 

 

RichMix London UK

Facebook: https://www.facebook.com/richmixlondon/ 

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC68lcDk4rioomNFy9y7mSPw

 

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: