Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Czech Concept Store v Českém centru Paříž

Tisková zpráva, Česká centra – ústředí, 15. 9. 2020

Podpora mladých českých designérů je jednou z priorit Českého centra Paříž, které se již několik let pravidelně účastní designových přehlídek Paris Design Week a Maison&Objet. Letošní září probíhá v pařížské metropoli ve velkém stylu a České centrum Paříž je opět „u toho. V průběhu září (3.–12. 9. 2020) zde představilo české špičky oboru, takže Pařížané mohou v novém concept storu obdivovat originální modely Lenky Valevské, rozzářit se šperky designové dvojice Fakticky nebo si mohou i tak trochu hrát s hračkami WoodsGoods v prostředí vybaveného nábytkem téže značky.

Do letošního ročníku Paris Design Week, jehož pojícím tématem byla „(Re)generation“, vstoupilo České centrum s novým prostorem nazvaným „Czech Concept Stor“ a tématem „upcycling“. Ryze český projekt zaměřený na udržitelnost a trendy vznikl ve spolupráci s Kamilou Boudovou, autorkou a lektorkou v oblasti pomalé módy a udržitelnosti – což jsou témata, jejichž rezonance sílí obzvláště v posledních letech.

„Designéři, kteří praktikují tzv. upcycling, pracují s nevyužitými nebo recyklovanými materiály a dávají jim novou hodnotu, čímž minimalizují odpady a dopad výroby na životní prostředí. Po úspěšném zahájení provozu v rámci každoroční světové přehlídky designu zůstane Czech Concept Store v Českém centru otevřen i nadále a jeho nabídka se bude pravidelně obměňovat,“ uvedl Jiří Hnilica, ředitel Českého centra Paříž.

Sídlo Českého centra Paříž se nachází v umělecké a intelektuální čtvrti Saint-Germain-des-Près na levém břehu Seiny, poblíž slavných kaváren Café de Flore a Deux Magots nebo impresionistického muzea Musée d’Orsay.

Jeho proměna ve funkční a atraktivní prostor, který by stabilně poutal pozornost nejen pařížské veřejnosti, je podle Jiřího Hnilici výzva, která získává tímto počinem reálnou šanci na úspěch. Nový concept store zve návštěvníka do světa českého designu, současné módní tvorby a nechává nahlédnout do podstaty fenoménu zvaný „česká kreativita“.

V rámci doprovodného programu Paris Design Weeku proběhla konference Kamily Boudové, která pařížskému publiku ukázala, nakolik je upcycling nezbytnou součástí cirkulární ekonomiky a naší budoucnosti a předvedla, jak tento koncept jednoduše zavést do vlastního šatníku.

V „upcycklovaném“ českém concept storu jsou k vidění originální kousky designérů, kteří proměňují PET lahve v elegantní lampy (NAHAKU), staré lampy ve vázy (STUDIO KAKAO), dřevěné odřezky v dětské hračky (WOODSGOODS) a staré nevyužité oblečení v kolekce hodné přehlídkových mol (JAKOBY&FRIENDS, SUTU, LENKA VALEVSKA). Nechybějí ani šperky z recyklovaného stříbra (QUEEN'S WOOD STUDIO) a z betonu (FAKTICKY), sešity z odřezků papíru (PAPIDU) a tenisky s podrážkami z recyklovaného plastu (KAVE FOOTWEAR), které jsou vyráběné na starých baťovských strojích ve Zlíně.

„Czech Concept Store se zodpovědnou udržitelností současného designu nabídl skutečný ‚koncept. V Paříži získal zasloužený ohlas. Určitě zde zůstane i po skončení Design weeku, uzavírá Jiří Hnilica.

 

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout zde:Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: