Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Czech That Film koronavir nespálí

Tisková zpráva, Česká centra - ústředí, 30. dubna 2020

Filmový festival „Czech That Film" začal v pondělí 27. 4. 2020 - navzdory koronavirové pandemii. Letošní devátý ročník probíhá ve znamení zásadní proměny. Všechny filmy budou pro americké publikum postupně k vidění výhradně prostřednictvím internetu, a to v rámci několika následujících týdnů. Původní dvacítka měst Spojených států amerických a Kanady, ve kterých se měl festival konat, se nyní „díky“ koronaviru značně rozšíří, a výběr šesti českých filmů tak zhlédnou diváci v celé Americe. Přehlídku organizují Česká centra a Ministerstvo zahraničních věcí České republiky ve spolupráci se svými zahraničními zastoupeními a partnery.

Ve spolupráci s VOD (Video on Demand) platformou Dafilms se na stránkách festivalu (www.czechthatfilm.com) každý týden objeví 1 film z výběru, který si bude možné po zaplacení symbolického poplatku přehrát. Prvním promítaným snímkem se stal snímek Staříci (Old-Timers), který je doplněn krátkým rozhovorem s režiséry Martinem Duškem a Ondřejem Provazníkem. V dalším dramaturgickém plánu figurují tituly Karel, já a ty (rež. Bohdan Karásek), Klec (rež. Jiří Strach), Na střeše (rež. Jiří Mádl), Přes prsty (rež. Petr Kolečko) a Hra (rež. Alejandro Fernández Almendras).

ONDŘEJ ČERNÝ, GENERÁLNÍ ŘEDITEL ČESKÝCH CENTER:

Festival Czech That Film je vlajkovou lodí našich prezentačních aktivit ve filmové oblasti pro severoamerické publikum. Každoročně probíhal ve více než dvaceti městech USA a Kanady. Letos jsme se však museli přizpůsobit aktuální situaci a přinést český film on-line za divákem – domů. Pevně věřím, že se nám díky posunu do výhradně internetového prostředí podaří oslovit nové zájemce o film po celé Americe. Třeba i těch, kteří by promítání v klasickém kině nenavštívili.“

DIANA TABAKOV, VÝKONNÁ ŘEDITELKA DAFILMS:

„Bedlivě sledujeme situaci v Americe, a i když víme, že online svět nikdy plně nenahradí diváckou zkušenost z fyzického kina, jsme rádi, že společně s Českými centry jsme našli cestu, jak zůstat i v této napjaté době v kontaktu s kulturou. Globální VOD portál Dafilms se sídlem v Praze má za 15 let fungování své diváky v mnoha amerických metropolích.“

Informace o konání této české filmové události se šíří především prostřednictvím sociálních sítích festivalu Czech That Film (Facebook a Instagram), Českého centra New York, zastupitelských úřadů ČR ve Washingtonu a v Ottawě a generálních konzulátů ČR v Los Angeles, Chicagu a Torontu a dalších místních partnerů. Festival je svým rozsahem mimořádnou událostí. Díky Czech That Film se americkému publiku nabízí možnost seznámit se s výběrem aktuálních snímků české kinematografie.

V průběhu uplynulých let navštívilo každoročně festival 6 000 lidí, a to v rámci všech přehlídkových míst.

 


 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: