Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Mezinárodní festival jazzové hudby Petrojazz on-line

Mezinárodní festival jazzové hudby Petrojazz je jeden z největších hudebních festivalů v Petrohradě. Od svého vzniku v roce 2003 probíhá každoročně pod širým nebem. Festival každoročně navštěvuje více než 20 000 diváků. Z důvodu současné mimořádné situace, související s výskytem koronaviru, bude festival jazzové hudby 4.–5. července 2020 vysílán živě, on-line, a to od 17 do 20 hodin. Českou republiku v rámci této jazzové hudební události reprezentuje čtyřčlenná brněnská kapela Jay Delver.

Jay Delver, čtyřčlenná kapela z Brna, má na kontě již několik singlů, 2 EP a „home made“ album Stop This Thing!, které vyšlo spolu se 45minutovým videozáznamem. Ze singlů byly nejvýraznější 6th Avenue Groove, který uspěl v hitparádě Demovnica Radia FM, a Piece of Love, který výrazně zabodoval ve Startéru Radia Wave. Formace se objevila také v relaci Music room internetové televize Stream.cz a v projektu Black Tone Music.

Mezi nejvýraznější koncertní úspěchy kapely patří vystoupení na Besedě u Bigbítu, United Islands of Prague nebo na festivale Hradecký slunovrat. Vedle domácích pódií má za sebou několik výletů do sousedních zemí a v poslední době také koncert v Srbsku v rámci akce Nu sound of Visegrad. 3. května 2019 kapele vyšlo první studiové album s názvem Lonely Online Dragons. To v létě koncertně podpoří například na mezinárodním jazzovém festivalu Nisville Jazz Festival v Srbsku.

Celý festival bude možné sledovat na portálu Ministerstva kultury Ruské federace, na stránkách petrojazz.ru, jazzpeople.ru a kanálu Тeledom. Vysílání pak současně zajistí také Radio Petrojazz.fm.

 

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout zde:


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: