Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Nové překlady Vančury a Kratochvila na španělském knižním trhu

České centrum Madrid, 13. prosince 2010

České centrum v Madridu představí tento týden překlad knihy Vladislava Vančury Markéta Lazarová a knihy Jiřího Kratochvila Uprostřed nocí zpěv.

"Ačkoliv knihy vyšly již před nějakým časem, jejich prezentaci jsme záměrně naplánovali na předvánoční čas. Doufáme, že se tak dostanou k více čtenářům," sdělila ředitelka Českého centra v Madridu Věra Zátopková.

Kniha Markéta Lazarová vychází v nakladatelství Constraseña v překladu české spisovatelky a překladatelky Moniky Zgustové, jejíž překlad Dobrého vojáka Švejka získal minulý měsíc nejvyšší katalánskou cenu Ángel Crespo a která je držitelkou ceny Gratias Agit. České centrum v Madridu představí knihu v pondělí 13. prosince v multikulturním insitutu Círculo de Bellas Artes za účasti překladatelky a vydavatele knihy.

Jiří Kratochvil je jedním z nejdůležitějších, po revoluci publikovaných, autorů a držitelem cen Toma Stopparda, Egona Hostovského, Karla Čapka a Jaroslava Seiferta. Autor osobně představí 15. prosince španělskou verzi své knihy Uprostřed nocí zpěv. Prezentace proběhne v madridské literární kavárně La Buena Vida, která patří známému filmovému režisérovi Fernandovi Truebovi a jeho synům. Kniha vychází v překladu Patricie Gonzalo v nakladatelství Impedimenta, které má v úmyslu vydat všechny Kratochvilovy knihy. "Jiří Kratochvil je pro mě gigantem soudobé české literatury, jeho dílo mě fascinuje. Chci se s ním domluvit na dalších překladech, a to co nejdřív," říká majitel nakladatelství Enrique Redel.

Podle Věry Zátopkové se zájem o vydávání české literatury ve Španělsku nepatrně zvýšil, ale pořád je to ještě málo. České centrum se proto dlouhodobě snaží napomáhat prosazování naší literatury na španělském trhu. "Takovéhle akce, jako máme na programu příští týden, našemu snažení velmi prospívají. Česká literatura se tak dostává do povědomí nejen široké veřejnosti, ale také odborných kruhů," říká ředitelka Českého centra Madrid.  

Další informace: www.czechcentres.cz/madrid

 

Kontakt

České centrum Madrid
Iveta Gonzálezová
T: +34 91 353 06 22
E: gonzalezova@czech.cz

 
Tiskové oddělení Českých center                               
Jiří Rosenkranz                                                              
T: +420 234 668 253                                                        
E: rosenkranz@czech.cz

Ivana Síglerová
T: +420 234 668 251
E: siglerova@czech.cz

 

Česká centra jsou příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí ČR. Jejich posláním je rozvíjet dialog se zahraniční veřejností v oblasti kultury, vzdělávání, obchodu a turismu a spoluvytvářet tak image České republiky jako moderní a dynamické země. V současné době působí ve světě 24 Českých center ve 21 zemích na 3 kontinentech.

Více informací: www.czechcentres.cz .

 

 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: