Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TISKOVÉ ZPRÁVY

Výstava Divadla bratří Formanů v Paříži

České centrum Paříž, 27. května 2011

České centrum Paříž uvede výstavu loutek, scénografických prvků a divadelních příšerek Divadla bratří Formanů. Vernisáž proběhne v sobotu 28. května 2011 za přítomnosti Matěje a Petra Formanů a souboru představení Obludárium. Výstava se koná od 31. května do 23. června 2011.

Obrázky, skicy, fotografie či kusy dekorací, v nichž ožívají projekty a kočovné cesty Divadla bratří Formanů. „Snažili jsme se udělat výstavu, která by přiblížila nebo ilustrovala život divadla, které cestuje, kočuje, bourá a staví na různých místech,“ popsal autor výstavy Matěj Forman.


Návštěvníci výstavy se ocitnou spolu s Divadlem bratří Formanů na kočovných cestách po celé Evropě.


Divadlo bratří Formanů je živoucí společenství bez stálé scény a uceleného souboru, společenství svázané blízkým názorem na práci i na způsob života. Společenství divadelních nomádů, vyznávajících kouzlo cest a putování. Pohyb, hra, setkávání a nezávislost jej přivádějí do prostředí často nedivadelních, ale provokujících svou atmosférou, historií, vnitřní silou. Pro každý projekt vzniká nový tým, vytvářející vždy poněkud odlišný, osobitý náboj, vlastní náladu, nutnou pro nalezení toho pravého divadelního tvaru. Toulat se Evropou je krásné, ale někdy je voda v umyvadle zamrzlá, při stavbě prší a kamion se porouchá. Nestačí tu jen vymýšlet a hrát, je třeba i vyrábět, stavět, bourat, řídit, vydržet žít s ostatními. Ne každému takové nasazení vyhovuje, a tak lidé přicházejí a odcházejí, zatímco karavana táhne dál.


Výstava se koná souběžně s uvedením představení Obludárium divadla bratří Formanů v pařížském divadle Théâtre du Rond-Point (od 24. května do 2. července).

 

Kontakt  pro  další informace:

České centrum Paříž
Martin Jan Bonhard – ředitel
T: + 331 53730022
E: bonhard@czech.cz


Oddělení komunikace Českých center  
Ivana Síglerová
e-mail: siglerova@czech.cz
GSM: 725 890 029
tel.: 234 668 251
 

Posláním Českých center je především rozvoj kulturního dialogu se zahraniční veřejností a podpora prezentace země ve všech oblastech kultury, vědy a školství, obchodu a cestovního ruchu. Česká centra působí prostřednictvím 22 poboček v hlavních světových metropolích ve 20 zemích na 3 kontinentech. Česká centra jsou příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí ČR. Více informací o činnosti na www.czechcentres.cz


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: