Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Výstava Czech Image na Prague Design Week 2019

Další ročník přehlídky Prague Design Week letos zavítá do mimořádně atraktivní lokality. Více než 60 vystavovatelů se letos představuje v unikátním historickém domě přímo na náměstí Republiky. Dům s popisným číslem 7 v polovině dubna ožije exhibicemi, workshopy, přednáškami – a výstavou. Pokud jste v zimě nestihli návštěvu výstavy CzechImage v Galerii Českých center, máte šanci si jedinečnou tvorbu mladých umělců ze světa prohlédnout právě tady, a to v rámci Prague Design Week 2019.

Na přelomu roku se hodně skloňovalo téma „image České republiky v zahraničí“. Dělo se tak i díky výstavě Českých center, která byla do února letošního roku k vidění v pražské Galerii Českých center. Výstava připravená v rámci široké řady akcí pořádaných při příležitosti oslav 100. výročí české státnosti poutala pozornost desítek návštěvníků. Čím to? Představila totiž výběr bezmála šedesáti originálních plakátů představujících ukázky prací mladých výtvarníků z deseti zemí světa. Mladí umělci ztvárnili svůj pohled na naši zemi a současně tak výtvarně zpracovali otázku: „ Jaký je pohled na naši zemi očima mladé zahraničí generace? Co je pro Čechy charakteristické? V čem tkví jedinečnost České republiky?“ Do svých prací tak zapracovali své názory na naši zemi, které si v průběhu svého života vytvořili prostřednictvím vnímání kultury, zpráv z médií nebo přímým kontaktem s českou veřejností, přáteli, známými. Nápaditá, originální a vlastně i svým způsobem hravá výstava se nyní dostala do hledáčku pozornosti organizátorů Prague Design Week. Díky tomu se nyní výstava originálních plakátů opět vrací a bude k vidění ještě celý týden v dubnu, v rámci konání Prague Design Week 2019.

Ve dvou patrech historického domu na náměstí Republiky 7 však bude k viděné mnohem více. Podle Ondřeje Krynka, zakladatele Prague Design Week se zde představí více šedesát vystavovatelů. Součástí exhibice budou opět přednášky a workshopy s možností vlastní tvorby. Výstava bude i letos prodejní.

Ondřej Krynek, zakladatel a organizátor Prague Design Week: „Letošní ročník je plný překvapení. Vystavovatelé představují opravdu pestrou směsici umění a designu. Od módy a šperků, přes produktový design po fantazijní ilustrace. Kromě toho se nám podařilo získat nádherné prostory přímo na náměstí Republiky - dvě patra budovy budou sloužit jako prostory pro výstavu, zbývající šesté a sedmé bude takové malé překvapení, je z nich totiž nádherný výhled na Prahu.“

Mezi vystavovateli se tento rok předvede například Petr Kopecký a jeho výrobky z přirozeně uschlého dřeva pod značkou EnjoyTimber.com či mladá designérka Anna Jožová, která připravila sérii váz zdobených střepy z vyřazeného skla v kolekci nazvané Eternity. Oblíbenou kategorii šperků letos naplní Kostarikou inspirovaná Katia Kolinger či Milan Nováček a jeho luxusní perlové výtvory. Nadějnou novou tváří je Gabriela Pustková, která se zaměřuje na výrobu originálních, ručně tkaných gobelínů z ovčí vlny, nebo Michaela Janková a Antonín Sláčik, představitelé uměleckého betonářství s názvem Aspoň Tohle, v němž za použití klasických sochařských metod pracují s betonem.

Vize Prague Design Weeku zůstává od počátku stejná – jeho cílem je ukázat vystavovaný produkt nejen jako hotovou věc, ale i proces jeho vzniku, od prvotního nápadu, přes návrhy a prototypy až po finální dílo. „I z toho důvodu budou mít návštěvníci opět možnost vyzkoušet si výrobu na vlastní pěst v rámci připravovaných workshopů,“ uzavírá Ondřej Krynek. Zdaleka nejde jen o designérskou tvorbu. Pro návštěvníky je připraveno též promítání v Design Kině.

 

Kompletní seznam vystavovatelů a doprovodných akcí je postupně zveřejňován na webových stránkách www.praguedesignweek.cz.

Více informací: http://www.praguedesignweek.cz/

Kompletní přehled vystavovatelů: http://www.praguedesignweek.cz/vystavovatele/

Program na každý den: http://www.praguedesignweek.cz/program/

Foto: zde

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/242456816662688/

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: