Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Slavnostní otevření Českého domu Bratislava

V sobotu 16. 11. 2019 byl slavnostně zahájen provoz Českého domu v Bratislavě

Pozvání velvyslance České republiky na Slovensku Tomáše Tuhého na otevření Českého domu v Bratislavě přijali prezident České republiky Miloš Zeman a prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová. Otevření Českého domu bylo součástí oslav 30. výročí Sametové revoluce.

Český dům bude přispívat ke komplexní prezentaci České republiky na Slovensku, propagaci kultury, vědy a techniky a jako informační a kontaktní místo pro širokou veřejnost. Taktéž bude sloužit aktivitám české krajanské komunity na Slovensku. Bude zde umístěno České centrum Bratislava a kanceláře organizací  CzechTourism, CzechTrade a CzechInvest.

Dále dům poskytuje prostory na výstavy a další kulturní akce, různá setkání, komorní koncerty či bilaterální jednání. Český dům Bratislava tak bude jediným podobně koncipovaným zastoupením cizího státu na Slovensku. Fungování jak Českého domu Bratislava, tak Slovenského domu v Praze je důkazem blízkých a nadstandardních vztahů obou zemí. 

Slavnostního zahájení se zúčastnili bývalý prezident Slovenské republiky I. Gašparovič, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu vlády ČR K. Havlíček, ministryně pro místní rozvoj vlády ČR K. Dostálová, státní tajemník MZV ČR M. Stašek a další významní čeští a slovenští hosté.

V rámci otevření Českého domu si návštěvníci mohli prohlédnout výstavu k 30. výročí Sametové revoluce nazvanou Sametová něžná. Otevření Českého domu připravoval zastupitelský úřad ČR v Bratislavě ve spolupráci s Českým centrem Bratislava. 

Fota z události si můžete prohlédnout zde


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: