Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Koncert Kateřiny Steinerové Swingin‘ to Freedom

Swing a svoboda se setkají v překrásné České národní budově v srdci Manhattanu. Muzikálová herečka, zpěvačka, choreografka, lektorka swingu a stepu Kateřina Steinerová představí 11. dubna 2019 ve Velkém sále České národní budovy v New Yorku svůj hudební program Swingin‘ to Freedom (Swingem ke svobodě). Na klavír ji doprovodí skvělý jazzový pianista Jiří Růžička.

Koncert je součástí programu oslav 30 let svobody. V roce 2019 si připomínáme události Sametové revoluce, která ukončila čtyři desetiletí komunistické totality. Ne náhodou bude České centrum New York hostit právě swingovou zpěvačku Kateřinu Steinerovou, která se svým debutovým albem I Love Peggy Lee hrdě hlásí k americké swingové tradici. Swing je s českou historií spjatý již několik desetiletí. Během druhé světové války odrážel touhu Čechů po svobodě. Tento sentiment pokračoval i během totality, kdy swing symbolizoval svobodný Západ. Dnes jsou swingové kluby v Evropě populárnější než kdy dřív.

KATEŘINA STEINEROVÁ O SVÉM ALBU I LOVE PEGGY LEE

„I Love Peggy Lee je swingová kompozice mých nejoblíbenějších písní famózní americké zpěvačky Peggy Lee. Natočila jsem ji dnes již poměrně unikátním způsobem, a to na analog za doprovodu skvělých muzikantů. Dvanáct swingových melodií ze 40. a 50. let minulého století se hodí k tanci i poslechu a jejich natočení na gramodesku je pro mě splněným snem.“

MIROSLAV KONVALINA, ZA ČESKÉ CENTRUM NEW YORK

„Není náhodou, že je součástí programu k 30. výročí Sametové revoluce právě swingový koncert Kateřiny Steinerové. Tato představitelka mladé porevoluční generace českých umělců se historii swingu v Evropě a jeho inspirativní roli během 2. světové války a studené války dlouhodobě věnuje a zároveň se sama podílí na současné velké popularitě swingu v České republice. Jsem moc rád, že ji na klavír přijíždí doprovodit znamenitý Jiří Růžička. Oba umělci tak budou moci přispět k oslavám 30. výročí svobody a demokracie v České republice.

Koncert Swingin‘ to Freedom je projektem Českého centra New York ve spolupráci s Generálním konzulátem ČR v NY a krajanskými organizacemi sdruženými v BBLA.

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: