Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Koncert Karel Růžička Quartet v New Yorku

Cenami ověnčený saxofonista, skladatel a hudební producent Karel Růžička zahrál poprvé v New Yorku s uznávanými muzikanty Jonem Cowherdem, Jamesem Genusem a E.J. Stricklandem skladby ze svého nejnovějšího alba Grace & Gratitude. Grace & Gratitude je sestaveno výlučně z Růžičkových původních skladeb a přináší posluchačům jazz té nejvyšší kvality. Album je nominováno na cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii nejlepší jazzové album.

Karel Růžička žije již přes dvacet let v New Yorku. Jako mladý talent výrazně zazářil v 90. letech na jazzové scéně v Čechách (první vlastní album You Know What I Mean, alba formací The Four a Spring Rolls Quartet a album Flight, jež natočil se svým otcem stejného jména, legendárním pianistou), přesunul se do světové metropole jazzu, kde si vybudoval vysněnou hudební kariéru jako vyhledávaný spoluhráč (nejnověji v kapele Michaela Frankse) a pedagog. Již v New Yorku vzniklo Růžičkovo předchozí album Brooklyn Moods (2004) a nyní na něj Růžička navazuje novinkou nazvanou Grace & Gratitude. Během své kariéry vystupoval Růžička s mnoha legendárními muzikanty, jako jsou George Benson, Dean Brown, Hiram Bullock, Mike Stern, Joe Locke, Bob Mintzer, Ravi Coltrane, John Patitucci, Arturo Sandoval, Nate Smith, Benny Rietveld, Ben E. King, Miroslav Vitous, Ronnie Burrage, Jeff “Tain” Watts, Fred Wesley, Reggie Young, Rachel Z a mnoho dalších. 

 

KAREL RŮŽIČKA, SAXOFONISTA:

Hrát toto album poprvé naživo byla skvělá zkušenost. Jsem zavázán Českému centru a jsem moc rád, že se nám to povedlo. Myslím, že to byl velký úspěch. Byla to skvělá zkušenost a všichni se o nás dobře postarali. Dnes jsme tu s muzikanty měli stejný model, jako když nahráváme desku – lidé se sejdou ve studiu, zahrajeme si muziku a hned se nahrává nebo dělá koncert. Takže je to velmi spontánní záležitost.“ 

 

Koncert Grace & Gratitude je projektem Českého centra New York.

 

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: