Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Národní cena za design a otevření výstavy Nový (z)boží!/New G(o)ods!

Slavnostní vyhlášení výsledků Národní ceny za design i otevření výstavy Nový (z)boží!/New G(o)ods! proběhlo v kreativním prostoru DEPO2015 v rámci Design Weeku v pátek 16. 11. 2018 v Plzni.

Vítězkou Národní ceny za studentský design 2018 * GRAND se stala Markéta Oličová z Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem s prací Hmatové písmo a piktogramy Tactus Type. Získala cenu Českých center (týdenní rezidenční pobyt v některé z evropských metropolí se sídlem Českých center).

Do letošního ročníku, v němž se soutěžilo v široké škále oborů vizuální komunikace se přihlásilo 91 autorů s 95 pracemi z 8 univerzit a 8 vyšších odborných škol a středních odborných škol. Jejich práce hodnotily tři nezávislé poroty: vysokoškolská porota byla složena z pedagogů vysokých škol a univerzit, středoškolská porota složená z pedagogů středních a vyšších odborných škol a mezinárodní porota byla složena z kurátorů muzeí, nezávislých expertů a nejlepších profesionálních designérů ČR. Celkem hodnotilo studentské práce 28 profesionálních vysokoškolských a středoškolských pedagogů, grafických designérů, expertů a kurátorů designu.

Vyhlašovatelem letošního ročníku soutěže byly nadační program Design Cabinet CZ, nadace SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH a DEPO2015, zahraničním partnerem je Slovenské centrum dizajnu. 
 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
PARTNEŘI: