Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Kateřina Šedá v Rakousku

V pondělí 19. listopadu zvítězila výtvarná umělkyně, sociální architektka a tvůrkyně řady mezinárodních kulturních projektů ve veřejném prostoru Kateřina Šedá v hlavním dolnorakouském městě St. Pöltenu ve veřejné soutěži.

Jejím cílem bylo kreativním uměleckým způsobem zvýšit komfort klientů-seniorů v pečovatelském domě v Hainfeldu v Dolním Rakousku. Umělkyně se následně setkala s týmem Českého centra Vídeň k diskusi o chystané výstavě. Ta by se měla uskutečnit začátkem roku 2020 a šlo by o první samostatnou výstavu přední české umělkyně ve Vídni. Plány jsou však ještě větší!

MOJMÍR JEŘÁBEK, ŘEDITEL ČESKÉHO CENTRA VÍDEŇ:

„S Kateřinou Šedou jsme se dohodli na dlouhodobé spolupráci, která nebude zahrnovat jenom zmíněnou výstavu spojenou také s přednáškou. České centrum Vídeň se stane mediálním partnerem zmíněného projektu v Dolním Rakousku a umělkyně zase naším kreativním partnerem připomínky třiceti let od přestřižení ostnatých drátů na československo-rakouské hranici v prosinci 1989. Sám jsem zvědav na výsledky této spolupráce!“  

Kateřina Šedá patří k našim současným nejvýznamnějším umělcům ve světě. Je nositelkou Ceny Jindřicha Chalupeckého, cen Architekt roku či Magnesia Litera, vystavovala např. na Documenta 12 v Kasselu či jako druhý český umělec sólově v Tate Modern v Londýně. Jako autorka vítězného projektu Česko-Slovenského výstavního pavilonu prezentovala Českou republiku v letošním roce na 16. mezinárodním bienále architektury v Benátkách.

Kateřina Šedá a Mojmír Jeřábek, ředitel Českého centra  Vídeň

Kateřina Šedá a Mojmír Jeřábek, ředitel Českého centra  Vídeň

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
PARTNEŘI: