Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Český večer na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů ,Makedox“

27. srpna 2019 proběhne „Český večer“ v rámci 10. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů MakeDox. Akce se koná za podpory Velvyslanectvím České republiky ve Skopji a Českým centrem v Sofii, se bude konat ve Skopji v Kuršumli An. V programu Českého večera můžeme očekávat:

Main Selection I Příběh argentinského virtuoze a skladatele - film "Solo" režisér: Artemio Benki

21 hodin ǀ Intimní portrét světoznámého českého režiséra Miloše Formana – film „Forman vs. Forman’’ režisér: Helena Třeštíková a Jakub Hejna.

23 hodin ǀ Příběh tajemství „Hlavního autobusového nádraží“ v Tel Avivu – film: „Hlavní autobusové nádraží’’ režisér: Tomáš Elšík.

Po skončení projekce druhého filmu bude mít publikum diskutovat s jeho s mladým režisérem Tomášem Elšíkem. Mezi další hosty festivalu patří Vítězslav Chovanec, zástupce Českého filmového centra a Ondřeje Kamenického z festivalu Jeden svět, který bude součástí mezinárodní poroty MakeDoxu pro Krátký soutěžní program.

Jak uvedla Dagmar Ostřanská, ředitelka Českého centra Sofie: „Mezi teritoriální spolupráce je důležitým faktorem působení Českého centra v Sofii, jehož činnost se neomezuje pouze na území Bulharska, ale snaží se propojovat kulturní akce i do Severní Makedonie, kde je hlavním partnerem působení Velvyslanectví České republiky ve Skopji.“

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: