Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Cena Českých Center pro Tomáše Predka

25. 1. 2017: 10. ročník Ceny kritiky za mladou malbu zná svého vítěze. Stal se jím Tomáš Predka, který je současně i laureátem Ceny Českých center. Vítězi Česká centra nabízí možnost týdenní rezidenční stáže v některé ze svých zahraničních poboček. Cenu Tomáši Predkovi symbolicky předal Jan Závěšický, generální ředitel Českých center.

Výběr osmi finalistů 10. ročníku Ceny kritiky za mladou malbu byl proveden z celkového počtu více než 60 uchazečů, jež bez ohledu na národnost mají dlouhodobý pobyt v České republice. Většina z nich se přihlásila na základě pořadatelské výzvy, část z nich byla navržena odborníky z řad pedagogů vysokých škol, renomovaných umělců, kritiků a galeristů, kteří nominují mladé umělce pro zachování dobré úrovně soutěže. Postupným výběrem uchazečů do užšího okruhu, daného i možnostmi výstavního prostoru galerie, byl stanoven výsledný počet osmi finalistů.

Cena kritiky za mladou malbu slouží především hledání nových přístupů k malířské tvorbě, jejich medializaci a vytváření dalších výstavních příležitostí pro mladé umělce. Proto je vytvářen i sběratelský Fond Ceny kritiky, zahrnující depozit vybraných děl. V soutěži Ceny kritiky se hodnotí první tři pořadí a laureátovi je pořádána samostatná autorská výstava ke konci kalendářního roku v Galerii kritiků. Diváci vybírají svého vítěze udělením Ceny sympatie. Výstava finalistů 10. Ceny kritiky za mladou malbu se koná od 24. ledna do 12. února 2017 v prostorách Galerie kritiků v pražském Paláci Adria.

Více informací i Ceně kritiky za mladou malbu najdete na webu Galerie kritiků.

Cena kritiky za mladou malbu 2017

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: