Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Ředitel Českého centra v Bukurešti se stal prezidentem Eunic Romania

I když České centrum v Bukurešti patří mezi nejmenší kulturní instituty působící v Rumunsku, byl jeho ředitel František Zachoval zvolen do vedení EUNIC Romania. Prestižní spolek zastupuje zájmy všech akreditovaných kulturních institutů ve vztahu k rumunským institucím, především vůči státní správě a neziskovým organizacím.

František Zachoval byl téměř od svého jmenování do pozice ředitele Českého centra Bukurešť v roce 2015 voleným členem užšího vedení EUNIC Romania, kde se například věnoval nové koncepci Evropského filmového festivalu.

Eunic Romania přebírám ve slušné kondici. Před několika dny jsme obdrželi významnou finanční podporu z Eunic Global na nový formát komiksového festivalu. Je před námi restrukturalizovaný Evropský filmový festival nebo workshopy věnované sdílení zkušeností v kulturním managementu“, sdělil František Zachoval.

Evropská unie národních kulturních institutů je významným hráčem v mezinárodních kulturních vztazích. Současně je komunikačním článkem mezi Evropskou komisí, národními státy a vnitřním a vnějším prostředím Evropské unie v oblasti mezinárodní kulturní spolupráce.

Vedoucí pozice přináší Českým centrům výhodu přístupu k informacím a přímou možnost ovlivňovat vývoj evropské společné kulturní politiky. Mandát prezidenta je jednoletý s možností prodloužení o další rok. Mezi stálými členy EUNIC je Francouzský institut, Rakouské kulturní fórum, Britská rada, Goethe institut, Polský institut, Rumunský kulturní institut, Maďarský kulturní institut, Italský kulturní institut, Nadace řecké kultury, Institut Cervantes, portugalský Camoes institut, nebo i Turecké kulturní centrum.


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: