Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Mezinárodní soutěž FameLab 2017 v ČR úspěšně postupuje k národnímu finále

Soutěž pro mladé vědce FameLab 2017 jde v ČR do finále. Máme za sebou obě regionální kola, národní finále se uskuteční 14. 5. v Divadle Ypsilon v Praze 1.

Ve dvou regionálních kolech soutěže (v Praze 11. 3. 2017 a ve Zlíně 25. 3. 2017) odborná porota vybrala 10 soutěžících a poslala je do národního finále, které se bude konat v neděli 14. 5. 2017 od 19.00 hodin v Divadle Ypsilon v Praze 1. Odborná porota v čele s profesorem Václavem Pačesem a hlasy publika rozhodnou, kdo z uvedených finalistů získá hodnotné ceny věnované British Council, Nadací Vodafone ČR, Českými centry, Nadací Tomáše Bati a Akademií věd ČR a kdo bude jako národní vítěz reprezentovat Českou republiku v mezinárodním finále v anglickém Cheltenhamu.

Finalisty a finalistky nejdříve čeká školení MasterClass (21. - 23. 4. 2017), které proběhne v angličtině pod vedením akreditovaných školitelů z organizace Cheltenham Festivals (organizace vlastnící licenční práva soutěže). Jedná se o intenzivní kurz prezentačních dovedností kombinující praktický trénink v komunikaci a podporu přípravy živých vystoupení pro jeviště a kameru. Letos se na tento intenzivní víkendový kurz mohou těšit tito finalisté ročníku 2017 v ČR (uvedeni v abecedním pořadí a bez titulů):

Bártlová Tereza (obecné otázky matematiky; UK Praha) 

Janda Martin (biochemie rostlin; VŠCHT Praha) 

Kozubík Alois (bioinformatika; UP Olomouc) 

Mach Václav (bezpečnostní inženýrství; UTB Zlín)

Mareška Václav (chemická bioinformatika, VŠCHT Praha) 

Mašínová Tereza (mikrobiální ekologie; AV ČR Praha)

Mužík Jakub (chemické inženýrství a bioinženýrství; VŠCHT Praha) 

Nechanská Denisa (obecná zoologie; ČZU Praha) 

Pelc Radek (mikroskopie, AV ČR Praha) 

Zolotarov Grygoriy (všeobecné lékařství, UK Praha)

 

Soutěž vyvrcholí samotným mezinárodním finále FameLab 2017 dne 8. června v anglickém Cheltenhamu. S denním předstihem mu budou předcházet tři mezinárodní semifinále tamtéž – vše bude součástí oblíbeného vědeckého festivalu Cheltenham Science Festival, který každoročně přináší tisícům návštěvníků také největší hvězdy BBC zabývající se popularizací vědy.   

V České republice FameLab probíhá pod záštitou předsedy Akademie věd ČR profesora Jiřího Drahoše. 

 Finalisté regionálního kola v Praze Finalisté regionálního kola ve Zlíně

© British Council 

 


Naši partneři

 

 

 

 

Doporučujeme