Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Japonsko klidná síla - úspěšná výstava se představila v Praze

Tvorba studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM pod vedením Liběny Rochové se po úspěšné tokijské prezentaci představila v rámci tiskové konference konané 11. 4. 2017 v Galerii Českých center v Praze.

Český design má ve světě dobré jméno. Ročně se díky činnosti a aktivitám Českých center v zahraničí koná více než 80 akcí zaměřených na módu a design. Nedílnou součástí úspěšné prezentace tvoří partnerství či propojení s významnými českými osobnostmi a institucemi.

Kolekce mladých návrhářů z UMPRUM „Japonsko klidná síla“ se v Tokiu objevila na několika akcích, mimo jiné i v rámci prezentací na módním týdnu Bunka Fashion Graduate University Fashion Week (30. 1. – 3. 2. 2017). Akce proběhly díky podpoře Českého centra Tokio.

EVA TAKAMINE, ŘEDITELKA ČESKÉHO CENTRA TOKIO:

Z rozhovorů s japonskou veřejností včetně odborníků z Bunka Fashion Graduate University nebo novinářů při módní přehlídce i prezentaci bylo zřejmé jejich nadšení. Myslím, že ocenili osobitý přístup studentů k japonskému tématu i úroveň jeho zpracování. Návštěvníci v módních návrzích vnímali prvky vycházející z jejich kultury, ale zároveň měli možnost objevit něco nového právě díky rozdílné interpretaci a trochu i odstupu k tématu návrhářů odlišné kultury. Toto pro ně bylo, předpokládám, zajímavé a možná i poučné. Osobně mám upřímnou radost, že se tato akce v Tokiu uskutečnila a pevně věřím, že představuje krok k další spolupráci mezi oběma školami a vůbec k vzájemnému propojení našich kultur i v oboru módního designu.“ 

 

V rámci Tiskové konference měli účastníci možnost seznámit se s vybranými oděvními originály a jejich autory.

 © Anna Pleslová

Více fotografií z akce najdete zde.


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: