Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Open Call pro umělce: Rezidence v ArtPort Tel Aviv

Mezinárodní centrum pro současné umění MeetFactory, rezidenční centrum ArtPort v Tel Avivu a České centrum Tel Aviv iniciují novou výzvu k předkládání žádostí pro dvouměsíční rezidenční pobyt umělce/-kyně v izraelském Tel Avivu.

ArtPort Tel Aviv je rezidenční program určený zejména pro izraelské umělce. Ročně poskytuje šesti výtvarníkům na dobu dvanácti měsíců ateliér a stipendium, kurátorskou, produkční i prezentační podporu, a vytváří tak prostor pro soustředěnou uměleckou praxi. Zároveň v posledních letech aktivně rozvíjí zahraniční rezidenční část a zve kurátory i umělce z různých částí světa. ArtPort Tel Aviv je dynamickým prostředím pro tvorbu a prezentaci různorodých uměleckých praxí. Je prostorem pro diskurzivní výměnu názorů, se vzdělávacími a komunitními programy a střediskem pro spolupráci s místními i mezinárodními organizacemi.   

Rezidence umělce/kyně zahrnuje:

  • ubytování ve sdíleném rezidenčním bytě v Tel Avivu / Jaffě
  • zpáteční letenku z České republiky do Izraele
  • měsíční příspěvek na výlohy ve výši 1100 €
  • produkční a kurátorskou podporu ze strany ArtPort Tel Aviv
  • networking v rámci izraelské umělecké scény

Termín rezidence:  Rezidenční pobyt se uskuteční od 15. října do 15. prosince 2017. Rezidenci není možné absolvovat ve více částech. 

Žádost musí být napsána v anglickém jazyce a musí obsahovat:

  • profesní životopis a portfolio
  • motivační dopis o rozsahu maximálně 5 000 znaků s motivací k pobytu, případně s návrhem projektu a představou jeho realizace zejména s ohledem na otázku, jakým způsobem může rezidence prospět žadatelově umělecké praxi 

Výběrové řízení: Umělecká rada bude obdržené žádosti zkoumat v průběhu června 2017.  

Umělecká rada se skládá z:

  • Kurátorů rezidenčního programu MeetFactory - Kurátorky galerie MeetFactory
  • Zástupců Českého centra Tel Aviv
  • Zástupců ArtPort Tel Aviv

ArtPort v Tel Avivu negarantuje poskytnutí ateliéru po dobu rezidenčního pobytu, budou preferováni žadatelé, kteří ateliér ke své práci nevyžadují (fotografie, videoart, performance atd.). Komise si vyhrazuje právo odmítnout jakýkoli projekt bez odůvodnění svého rozhodnutí. Rozhodnutí komise je konečné a není možné se proti němu odvolat. Partnerské instituce si vyhrazují právo pozastavit, zkrátit, prodloužit nebo odložit Výzvu k předkládání žádost pro umělce/-kyně  působící v ČR: ArtPort Tel Aviv.  

Uchazeči nebudou o výsledcích řízení kontaktováni telefonicky. Výsledky výzvy budou zveřejněny nejpozději do konce července na stránkách MeetFactory.

Přihlášky posílejte kurátorům rezidenčního programu MeetFactory Lucii Kvočákové a Piotrovi Sikorovi na opencall@meetfactory.czTermín pro podání žádostí do 31. května  2017 včetně.

 

Více informací naleznete také na stránkách Českého centra Tel Aviv zde.

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: