Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Český design zamířil na Manhattan

V rámci 5. ročníku prestižního NYCxDESIGN se díky Českému centru v New Yorku představila tvorba české módní návrhářky žijící v Austrálii Ivy Pfeiffer.

 

V New Yorku nedávno skončil 5. ročník NYCxDESIGN. Z návštěvnického hlediska mimořádně atraktivní „Týden designu“ je podporovaný městem, předními uměleckými institucemi a širokou mezinárodní komunitou designérů. Akce probíhala hned v pěti částech New Yorku. Program tvořily výstavy, přednášky a prezentace výrobků i veletrhů. Díky Českému centru New York se tady hovořilo i o České republice.

BARBARA KARPETOVÁ, ŘEDITELKA ČESKÉHO CENTRA NEW YORK:

"České centrum New York se této akce zúčastnilo 23. května prostřednictvím prezentace českých firem Tonak a Holík, proslavených svými klobouky a rukavicemi, a sklářským designem firmy Crystalite Bohemia, která se konala v galerii centra. 25. května proběhlo představení spolupráce firmy mmcité s ateliérem designu UMPRUM. Přednáška Reality in School and School in Reality a prezentace venkovního designu, kterých se zúčastnili studenti, profesoři i zástupci firmy, probíhala v přímo střešní terase České národní budovy.”

Pokud jde o prezentaci českého designu v první polovině roku podařilo se tady zabodovat i propojením dvou důležitých akcí v newyorském terénu s events na České národní budově. V únoru byla do Mercedes-Benz Fashion Week vybrána česká oděvní návrhářka žijící v Melbourne - Iva Pfeiffer. Její kolekce Fall 2017 byla prezentována v rámci OFS Runway Show 11. února 2017 ve Studiu 450 (Oxford Fashion Studio) - Vybraná kolekce byla inspirována orientalismem 20. let, tradičním korejským patchworkem a uměleckým stylem Sonii Delaunay and Paula Klee. České centrum New York následně uspořádalo ve své galerii výstavu Fashion with a Story,která se ve dnech 11.- 28. dubna těšila velké návštěvnosti. Elegantní řada Fall 2017 byla tentokrát doplněna kolekcí Revolution, Adaptation, Resolution, která se dostala na Fashion Week již v roce 2016 a I v rámci výstavy vyvolala velkou pozornost a mnoho otázek, které diváci kladli přímo Ivě Pfeiffer během úvodního Desighner´s Talk.

 

Iva Pfeiffer Opening - Czech Center New York Gallery

Fotografie z vernisáže naleznete na webvých stránkách Českého centra New York zde.

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: