Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Tematický brunch s Lukášem Přibylem, ředitelem Českého centra Tel Aviv

Ve čtvrtek 26. 10. 2017 v 11 hodin proběhl v Galerii Českých center další tematický brunch. Tentokráte bylo v hlavní roli České centrum Tel Aviv.

 

V rámci setkání představil Lukáš Přibyl unikátní česko-izraelský projekt ČC Tel Aviv, stavbu uměleckého díla – vyhlídkové věže známého architekta Prof. Martina Rajniše, která má být odhalena začátkem listopadu 2017. Objekt je nejen symbolickým vyjádřením vřelých vztahů obou zemí v rovině politické, ekonomické i kulturní, ale i největší kulturní akcí od znovuobnovení diplomatických vztahů s Izraelem v roce 1990. Věž se bude nacházet v  jedinečné lokalitě zahradního areálu Hansen House z roku 1887, blízko hradeb Starého města, naproti největšímu divadlu ve městě, nedaleko rezidencí prezidenta a premiéra Izraele. Hansen House byl nedávno renovován jako sídlo Centra pro mladé umění, design, technologie, architekturu a nová média. Prostor „pod věží“ pak bude sloužit kulturní výměně, přednáškám, workshopům.Lukáš Přibyl, ředitel Českého centra Tel Aviv
Foto: Anna Pleslová


Jen v jeruzalémském Starém městě se mluví stodvaceti jazyky. Množstvím kultur i neuvěřitelně bohatou kulturní nabídkou je Izrael jedinečný, o to těžší je se tu prosadit. Hlavně díky Masarykovi a Havlovi má Česká republika - respektive Československo - u starších generací stále dobrý zvuk. Naším hlavním úkolem je, aby podobný vztah k naší zemi měli i mladí Izraelci. Proto klademe důraz na projekty, při kterých se lidé mohou potkávat a poznávat, navazovat pracovní i osobní kontakty a rozvíjet společné aktivity s dlouhodobou perspektivou. Věřím, že se nám to daří a jsem pyšný na to, že ač jsme mezi evropskými kulturními centry působícími v Izraeli úplně nejmenší, patříme mezi ty nejviditelnější a pravidelně spolupracujeme jak s mimořádně kvalitní nezávislou scénou, tak s těmi nejrenomovanějšími institucemi,“ říká Lukáš Přibyl, ředitel Českého centra Tel Aviv.

České centrum Tel Aviv každoročně organizuje na 50 velkých kulturních událostí, včetně filmového festivalu, divadelních a tanečních představení, nebo akcí v oblasti designu a nových médií. Svou strategii zaměřuje na propojování aktivit českých a izraelských umělců a scén, ale i na kombinování technologií s uměleckými obory a posilování značky Česká republika v oblasti inovací.

Více fotografií z brunche naleznete v galerii.

 DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: