Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Tisková konference Smart Solutions a tematický brunch s ředitelem Českého centra Madrid

V pondělí 6.11.2017 v Galerii Českých center odstartoval program Týdne vědy a techniky AV ČR. Výstavu s názvem Smart Solutions zahájila tisková konferecnce věnovaná chytrým řešením a nanotechnologii. Zároveň se uskutečnil další z řady tematických brunchů, tentokráte se Stanislavem Škodou, ředitelem Českého centra Madrid.

Je Česko světovou velmocí v oblasti „nano“? Je praktické využití nanotechnologií sci-fi nebo realita? Jaký je užitek nových technologií pro běžnou domácnost? Jaký další potenciál skýtají progresivní nanotechnologie? Tyto a řadu dalších otázek klade (a současně na ně odpovídá) nová, interaktivní přehlídka konaná v Galerii Českých center v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR.  Do pozoruhodného maratonu „schůzek s vědou a technikou“ se totiž Česká centra zapojují více než „hmatatelně“. Ve spolupráci s Asociací nanotechnologického průmyslu a klastrem Nanoprogress se rozhodla připravit netradiční výstavu, kterou si návštěvníci mohou ve dnech 6. – 10. 11. 2017 otestovat doslova „na vlastní kůži“. Vůbec poprvé se zde totiž představuje Smart Nano - Smart City Concept vyvinutý Asociací nanotechnologického průmyslu.

 


Foto: Anna Pleslová Photography

  


První významný počin Českých center v oblasti nanotechnologií představovala prezentace v madridském institutu IMDEA. Díky iniciativě Stanislava Škody, ředitele Českého centra Madrid se podařilo realizovat setkání otevírající možnost  spolupráce v oblastech nanotechnologického výzkumu mezi ČR a španělskými partnery.  V listopadu loňského roku představili Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, a Luboš Komárek, manažer klastru Nanoprogress, v areálu Madridské autonomní univerzity v Cantoblanco nejnovější projekty řady výzkumných a podnikatelských subjektů, jejichž aktivity zastřešují v rámci „Asociace“ a „Klastru“.

 


Foto: Anna Pleslová Photography

   


Stanislav Škoda, ředitel Českého centra Madrid již v roce 2016 prohlásil, že nezůstane jen u samotné prezentace. Podle Škody byl jasný zájem ze strany španělských partnerů impulsem k tomu, aby České centrum Madrid iniciovalo návazné aktivity v koordinaci s Velvyslanectvím České republiky ve Španělsku  a se zástupcem kanceláře CzechTrade. Od roku 2016 již proběhla jednání o české účasti na veletrhu  Smagua v Zaragoze (vodohospodářské technologie), kterého se zúčastnili v březnu 2017 Luboš Komárek (Nanoprogress) a Michal Carvan (Výzkumný technologický institut). V listopadu pořádá České centrum Madrid ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Portugalsku prezentaci českých nanoprojektů za účasti Jiřího Kůse a Luboše Komárka na univerzitách v Lisabonu a dále v Aveiru.

Více informací se dočtete v tiskové zprávě.

Více fotografií z akce naleznete v naší fotogalerii.

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: