Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Opravdu český design v pop-up shopu v Berlíně

Existuje něco jako typicky český současný design? A to v běžných užitých výrobcích, jako je porcelán nebo hračky? Letošní předvánoční výstava designu v Českém centru Berlín se zabývá právě otázkou vztahu národní identity a designu v 21. století – její čitelností, specifiky a vlivem globalizace.

 

Koncept kurátora Pavla Lišky s titulem There is my home představuje vybrané produkty z porcelánu, skla, textilu, dřeva i dalších materiálů, které jsou ukázkou současného designu jak nové generace (Milan Pekař, Maxim Velčovský, Kristýna Venturová), tak výrobců s dlouholetou tradicí (např. Český Porcelán Dubí, Lugi, Kovap).

„Designové výstavy ve formě pop up shopu děláme v Berlíně už několik let, je to intenzivní a divácky atraktivní forma,“ říká ředitel Českého centra Berlín Tomáš Sacher s tím, že letošní koncept je možná za celou tu dobu nejvýraznější. „Hraje si s českými stereotypy i skutečně skvělou rukodělnou tradicí. Každý z těch výrobků má svůj specifický, v nějakém ohledu český příběh,“ dodává. Pop up shop je v Českém centru v Berlíně otevřen od pondělí do neděle (14-18h) do 14. prosince.

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: