Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Představujeme nového ředitele Českého centra Tel Aviv

Od února letošního roku vede České centrum Tel Aviv Robert Mikoláš. Přináší s sebou řadu zkušeností z oblasti kultury a jejího managementu i akademické zájmy. Nastupující ředitel střídá Lukáše Přibyla, kterému vypršelo čtyřleté funkční období.

 

„Česká republika a Izrael mají vynikající vztahy založené na historických událostech a cílem Českého centra Tel Aviv je dále tyto vztahy nejen udržovat, ale i prohlubovat“, říká Robert Mikoláš. České centrum Tel Aviv se v letošním roce hodlá soustředit na akce spojené s „osmičkovými" výročími: vznik Československa před 100 lety, rok 1968 a okupace Československa, ale také na vznik Státu Izrael před sedmdesáti lety. Snahou bude také více propojovat mladou generaci České republiky a Izraele.

…………………………………………………………

Robert Mikoláš (1966) vystudoval historii a literaturu na PF UJEP, následovala další studia na Taipei University a Goethe Institutu v Mnichově. Působil ve Strahovské knihovně Královské kanonie premonstrátů, v TV Prima, přednášel také na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů. Od roku 1998 byl zaměstnán v Českém rozhlase jako zahraniční zpravodaj se zaměřením na světové konflikty (Somálsko, Irák, Sýrie, Kosovo, Zimbabwe, Alžírsko, Filipíny, Barma, Izrael ...)

V letech 2002-2003 a 2006-2011 pracoval jako zpravodaj Českého rozhlasu pro východní a jihovýchodní Asii. Je držitelem řady ocenění a dvakrát byl nominován na Novinářskou cenu České republiky.

 

 

Fotografie z uvedení do funkce v Galerii Českých centerFoto: Česká centra

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: