Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Patrik Eliáš v Českém centru New York

V neděli 25. února 2018 se ve Velkém sále České národní budovy na Manhattanu konala akce s názvem Celebrating Czech Heritage at Bohemian National Hall, kterou pořádalo České centrum New York ve spolupráci s Generálním konzulátem ČR v New Yorku a Bohemian Benevolent and Literary Association.

Vrcholem akce byla dražba svatebních šatů česko-australské haute couture návrhářky Ivy Pfeiffer a dresu a hokejky s podpisem vyslance dobré vůle UNICEF Patrika Eliáše, který se večera osobně zúčastnil. Patrik  Eliáš převzal také z rukou generálního konzula České republiky v New Yorku Miroslava Rameše medaili Jana Masaryka, ocenění za prezentaci dobrého jména České republiky v zahraničí. 

"Už jen fakt, že si Patrik Eliáš udělal ve svém oslavami nabitém programu čas, je pro nás velká pocta," říká Barbara Karpetová, ředitelka Českého centra New York. „Ti z Vás, kteří měli možnost sledovat ‚vyřazení jeho čísla´na stadionu New Jersey Devils alespoň on line, mi jistě dají zapravdu, že stát se teprve pátým takto oceněným hráčem v historii slavného hokejového klubu, je zcela mimořádná událost... Výjimečnosti situace si byla vědoma i ve švech praskající Česká národní budova slavící již od ledna 100 let české nezávislosti. Pod nápisem "Národ sobě" se také odehrála závěrečná aukce, jejíž celkový výtěžek činil 12 tisíc dolarů a je určen na podporu programů UNICEF pro děti strádajícím v nejchudších zemích světa a v oblastech postižených válečným konfliktem."Dražba dresu Patrika Eliáše
Patrik Eliáš a Iva Pfeiffer v České národní budově

Foto: archiv ČC New York

 

Více fotografií si můžete prohlédnout v galerii Českého centra New York.

 

 

 DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: