Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Ondřej Buddeus na festivalu Literatura pro mladé čtenáře ve Vídni

Ve dnech 15.–21. 3. 2018 probíhá ve vídeňském Palais Auersperg festival Literatura pro mladé čtenáře (Literatur für junge LeserInnen). Jedná se o největší vídeňský festival dětské literatury, který je pořádán od roku 1979 Institutem literatury pro mládež (Institut für Jugendliteratur) za podpory města Vídeň.

Program týdenního festivalu nabízí návštěvníkům literární čtení, workshopy, divadelní či hudební vystoupení. Program čítá na padesát akcí a další doprovodné aktivity, jako např. kreativní dílny, hry či možnost prohlédnout a osahat si až 2000 knižních novinek z oblasti literatury pro děti a mládež.

Českou republiku bude reprezentovat Ondřej Buddeus, jenž vystoupí na závěr festivalu – 21. 3. od 9.00 hodin – se svou knihou Hlava v hlavě. Ta byla vyhlášena nejkrásnější dětskou knihou roku 2013, získala Magnesii Literu 2014 v kategorii kniha pro děti a ocenění Zlatá stuha 2014. V Německu pak byla nominována na na cenu za literaturu pro mládež Deutscher Jugendliteraturpreis 2017.

Autorského čtení v Palais Auersperg se zúčastní zhruba 200 dětí.


Ondřej Buddeus bude číst ze své knihy Hlava v hlavě.

 

Bližší informace o festivalu: http://www.kinderliteraturfestival.at/

Program festivalu: http://www.kinderliteraturfestival.at/index.php/about

Autorské čtení Ondřeje Buddeuse iniciovalo České centrum Vídeň coby doprovodnou akci putovní výstavy 12 světů, která představuje práci dvanácti současných českých ilustrátorů a komiksářů mladší a střední generace. Výstava je k vidění v galerii Českého centra Vídeň do 30. 3. 2018.

 DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: