Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

V Praze se představí držitelé italské umělecké ceny

30. 3. 2018 - 20. 4. 2018 Galerie Českých center, Rytířská 31, Praha 1

Prostory Galerie Českých center ožívají novou výstavou. Od 30. března do 20. dubna 2018 zde bude k vidění výstava děl držitelů ceny Carla Bonatto Minelli (CBM).  Díky iniciativě Radky Neumannové, ředitelky Českého centra Milán, se podaří představit 19 evropských a jednoho izraelského umělce také v Praze. Českou republiku reprezentuje umělec Břetislav Malý. Kurátorem pražské výstavy je Petr Hájek, ředitel Chemistry Gallery, a Karin Reisová, ředitelka italské asociace Areacreativa42.

Umělecká cena Cena Carla Bonatto Minelli (CBM) je jedním ze stěžejních projektů kulturní asociace Areacreativa 42, která působí v Turíně. Cena CBM vznikla v roce 2010, koná se jednou za dva roky a má putovní charakter. Kmenovým partnerem CBM je České centrum Milán, které se podílí na přípravách události. Přehlídku děl vybraných laureátů pak v  každé jednotlivé zemi připravuje samostatný kurátor dané země. Kurátory pražské části prezentace jsou Petr Hájek, ředitel pražské galerie Chemistry Gallery, Karin Reisová, ředitelka Areacreativa 42.

 KARIN REISOVÁ, ŘEDITELKA AREACREATIVA 42:
„Umožnění konfrontace umělecké tvorby v mezinárodním kontextu je jedním ze stěžejních momentů pro jakýkoli umělecký obor. V tomto směru se České centrum v Miláně snaží vyvíjet projekty a spolupracovat s místními italskými partnery. Díky tomu se pro české umělce otevírá jedinečná příležitost účastnit se výstav a akcí s mezinárodním přesahem, rozvíjet svůj talent a získávat cenné zkušenosti ze zahraničí.“

RADKA NEUMANNOVÁ, ŘEDITELKA ČESKÉHO CENTRA MILÁN:
“Spolupráce s organizátory CBM se v loňském roce konkretizovala realizací výstav vybraného českého a italského finalisty soutěž v Českém centrum v Miláně. V letošním květnu se tak uskuteční výstava Břetislava Malého a Ilarie Bochiccio.  Mladé generaci výtvarníků, tak umožňujeme nejenom možnost prezentace v zahraničí, ale především možnost rozšířit si perspektivu náhledu na vlastní dílo a tematicky se obohatit ze spolupráce v mezinárodním kontextu.”

Vítězové a finalisté 4. ročníku CBM byli vyhlášeni v listopadu loňského roku v rámci uměleckého veletrhu Artissima Turín. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších mezinárodních veletrhů umění v Itálii. Poté následovala prezentace tvorby ve Velké Británii na London Art Fair. Nyní se výstava přesouvá z Londýna do Prahy. Další jarní zastávkou má být Madrid.

 

 

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: