Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Czech Innovation Festival v Berlíně přinese světovou premiéru

Czech Innovation Festival, jehož třetí ročník proběhne od 18. do 19. dubna 2018, se zabývá perspektivami inovací zaměřenými na oblast ICT.

Aktuální program cílí zejména na problematiku umělé inteligence. Zároveň slouží jako česko-německá platforma spolupráci a věnuje se také rozvoji české startupové scény. Letošní zahájení ve světové premiéře obstará nový prezentační projekt Czech Innovation Expo. Unikátní výstava využívající špičkové technologie přináší ohlédnutí za stoletou historií naší země v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Jedná se o další významný projekt Českých center věnovaný oslavám 100. výročí republiky.

LETOŠEK VE ZNAMENÍ SVĚTOVÉ PREMIÉRY CZECH INNOVATION EXPO¨
Letošní Czech Innovation Festival bude zahájen prvním veřejným představením Czech Innovation Expo, projektu Českých center, který interaktivně prezentuje minulé i současné české klíčové hráče na poli vědy, výzkumu a inovací. Česká republika má však v rámci celého festivalu také další „želízka v ohni“. Vědci ze dvou největších českých technických univerzit představí nové mezinárodní AI Center v Praze a zajímavý brněnský výzkumný projekt zaměřený na umělou inteligenci. Právě „umělá inteligence“ je hlavní téma letošního ročníku. Zástupci špičkových IT firem, jako je Avast, a ambiciózních, inovativních projektů, jako je GoodAI Applied, pohovoří o boomu v oblasti umělé inteligence, a to nejen v businessu. Celý program zakončí Czech Startup Pitch, ve kterém se představí úspěšné české startupy s krátkými prezentacemi. Hvězdou programu (provázenou velkým očekáváním) však zůstává Czech Innovation Expo. Za jeho realizací stojí Česká centra společně s týmem odborných spolupracovníků zastupujících několik specializovaných partnerů, a to za podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR. Zbrusu nový projekt ukazuje české inovativní projekty a jejich tvůrce. V současné době probíhají jednání o uvedení české premiéry v Brně. Odsud by pak měl dále putovat do Itálie a do Španělska.

Podívejte se na reportáž České televize, jak výstava Czech Innovation Expo v praxi vypadá.

 

Více informací naleznete v sekci Tiskové zprávy.

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: