Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Výstava Založení Československa 1918 úspěšně zahájena v Nizozemsku

V úterý 17.4. se v Evropském domě v Haagu (Huis van Europa), sídle Stálého zastoupení Evropské komise v Nizozemsku, uskutečnila vernisáž výstavy „Založení Československa 1918“, kterou představilo ČC Rotterdam ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Haagu a zastoupením CzechTourism Benelux při příležitosti oslav stoletého výročí vzniku Československa.

Výstava nabízí stručný a přístupný tematický přehled událostí v Československu v globálním kontextu historie 20. století. Návštěvník se seznámí s milníky tohoto chaotického a nejistého období prostřednictvím příběhů politických protagonistů, jako jsou zakladatelé státu Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš a Milan Rastislav Štefánik. Součástí výstavy jsou však i vrcholy československé vědy a kultury.

Vernisáže se zúčastnilo na sedmdesát hostů z řad velvyslanců, zástupců mezinárodních organizací, kolegů z EUNIC a dalších kulturních organizací. Přítomen byl i ředitel SZ EK Peter Bekx a papežský nuncius. Výstava se setkala s velkým zájem přítomných hostů, kteří pečlivě pročítali jednotlivé texty. Výstava bude ke zhlédnutí do konce května a do konce roku poputuje na několik dalších míst v Nizozemsku.

Článek Diplomatic Magazine o výstavě >>>

Fotografie ze zahájení výstavy


Výstava návštěvníky seznamuje s nejdůležitějšími událostmi, pojmy a osobnostmi tehdejšího Československa.
Foto: ČC Rotterdam

 

Více fotografií si prohlédněte v galerii ČC Rotterdam.

 

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: