Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Dny architektury a designu v Bratislavě

BoysPlayNice, Jana Chytilová a Rostislav Švácha na Dnech architektury a designu v Bratislavě

 

Na festivalu Dny architektury a designu v Bratislavě / DAAD 2018, 27. 5. – 3. 6. / rozšíří řadu zahraničních hostů i několik českých osobností.

V předvečer oficiálního zahájení festivalu, 26. 5. od 18:00 hodin,  proběhne v kině Mladosť projekce dokumentu České televize První dáma české architektury věnovaného Aleně Šrámkové. Film představí jeho režisérka Jana Chytilová, o tvorbě Aleny Šrámkové promluví profesor Rostislav Švácha.

Studio BoysPlayNice přispěje do programu festivalu hned dvakrát. Poprvé plenérovou výstavou dvaceti osmi velkoformátových fotografií současné architektury na korze na Hviezdoslavově náměstí, podruhé prezentací Jakuba Skokana a Martina Tůmy: O fotografii architektury – umění, komerci, řemesle a myšlení obrazem. Prezentace proběhne na nádvoří Primaciálního paláce v Bratislavě jako součást večerního programu První liga ve středu 30. 5. od 19:00 hodin.

Do programu festivalu je začleněna i výstava české a slovenské horské architektury Ó hory, ó hory, ó hory připravená předními českými a slovenskými odborníky pod taktovkou Galerie Jaroslava Fragnera. V bratislavské Design Factory bude přístupná po celou dobu festivalu.

Českou účast na festivalu iniciovalo a podporuje České centrum Bratislava. V oblasti architektury je to letos druhá mezinárodní akce, kterou česká centra podpořila. Na konci dubna představili na festivalu architektury a designu Concentrico ve španělském Lorogňo svůj site specific projekt Lantern liberečtí Mjölk architekti. Na pozvání architektů a za podpory Českého centra v Madridu se festivalu účastnilo také fotografické studio BoysPlayNice, které průběh festivalu dokumentovalo a podílelo se na jeho mezinárodní mediální prezentaci.

 

H3T - Flying Black House_BoysPlayNice

Aktuálně o programu DAAD na FB profilech:
První dáma české architektury
BoysPlayNice
Ó hory, ó hory, ó hory

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: