Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

České centrum Vídeň hostí výstavu Na shledanou, paní učitelko!

V úterý 5. 6. 2018 se v prostorách Českého centra ve Vídni uskutečnila vernisáž výstavy prací žáků ze Školského spolku Komenský. Všechna vystavená díla měla společné především jedno – vedení paní učitelky Zdenky Steinbauer. Celých 37 let vyučovala paní Steinbauer výtvarnou výchovu a český jazyk ve školách Školského spolku Komenský ve Vídni. Za celou dobu ovlivnila a získala srdce tisíce žáků. Na rozloučenou se školou vybrala Zdenka Steinbauer nejzdařilejší výtvarná díla těchto žáků.

Večer zahájil ředitel Českého centra Vídeň Mojmír Jeřábek, následně své žáky a příznivce přivítala sama paní Zdenka Steinbauer a v závěru promluvila také ředitelky obou škol v rámci Školského spolku Komenský, Helena Huber a Marcela Ofner.


Foto archiv ČC Vídeň

 

V rámci vernisáže vystoupilo na dvacet žáků z Reálného gymnázia a Vídeňské střední školy s malým hudebnímpředstavením, pod vedením paní Yvony Friedlové a pana Johannese Langera. Žákovský orchestr zahrál několik skladeb různých žánrů a sklidil za ně obrovský potlesk. S paní Steinbauer se přišla rozloučit téměř stovka jejích ať už současných, nebo bývalých žáků včetně řady rodičů.

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: