Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Czech Innovation Expo se představí v Číně

Projekt Czech Innovation Expo se po svém uvedení v Berlíně v rámci Czech Innovation Festivalu přesouvá až na Dálný východ. Čínské publikum tak bude mít možnost prostřednitcvím netradiční výstavy prozkoumat historii a nejvýznamnější osobnosti českého průmyslu a vědy uplynulého století.Výstava bude zahájena 22. srpna a potrvá až do 22. prosince 2018.

Inovativně pojatá expozice představuje nejvýznamnější osobnosti českého průmyslu a vědy uplynulého století. Na první pohled nabízí tato výstava abstraktní hru tvarů na stěnách a dřevěné přepravní bedny. Obsah expozice se ukáže až v druhém plánu – při použití tabletů a smartphonů vybavených aplikací pro rozšířenou realitu (AR). Projekt rovněž mapuje stávající inovační ekosystém České republiky a jako bonus skýtá možnost virtuálního setkání s nežijícími vědci, inovátory a průmyslníky.

Po dubnové světové premiéře v Berlíně a výstavních aktivitách v Číně bude expozice ve dnech 1. - 5. 10. 2018 představena návštěvníkům Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. V Praze bude výstava zpřístupněna veřejnosti v listopadu 2018 v Galerii Českých center, před koncem roku by měla zavítat také do Ostravy a současně bude distribuována do světa. Dalším zahraničním zastavením by měl být Madrid a Tokio následované sérií prezentací v evropských metropolích.

Více informací o projektu naleznete v tiskové zprávě.

Sledujte instagram CIEXPO.cz.

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: