Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Český festival v Tokiu

Ve dnech 28. až 30. září proběhl v tokijské čtvrti Haradžuku další, již třetí ročník Českého festivalu. Smyslem, v Japonsku největší akce tohoto druhu, je představit Českou republiku ze všech možných úhlů a zvýšit celkové povědomí, které Japonci o české kultuře mají. Letošek se také nese v duchu 100 let od založení Československa a festivalu se tak účastnili i zástupci Slovenska.

Festival nabídl bohatý program, který zahrnoval informace o turistickém ruchu, možnost ochutnat české jídlo, české pivo nebo české a slovenské víno, dále také hudební vystoupení, zahrnující folklórní a vážnou hudbu či rukodělné workshopy. Mimo jiné na festivalu bylo možné zakoupit celou řadu českých výrobků, dostupných na japonském trhu, poradit se ohledně cesty do České republiky apod.Foto © ČC Tokio

České centrum Tokio návštěvníkům v sérii powerpointových prezentací představilo průřez českou kulturou, základy českého jazyka a také hlavní české tradice a zvyky. Ředitelka Českého centra Eva Takamine během festivalu hned několikrát vystoupila za doprovodu klavíru a zazpívala známé české lidové písně.

Na festivalu se představili nejen Češi, ale celá řada japonských účinkujících či přednášejících, kteří byli či stále ještě jsou s českou kulturou v kontaktu, například překladatel a bohemista Kenichi Abe, historik a univerzitní profesor Taku Shinohara či operní pěvec Kódžiba Jošicugu.

 

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: