Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

300 minut díků v přímém přenosu

„S diváky i bez nich“, tak by se dal nazvat koncert konaný v rámci festivalu Člověk Věda Umění Tolerance, který 13. 5. 2010 potěšil stovky příznivců v jejich domácím prostředí. Virtuálním koncertem trvajícím déle než pět hodin děkovali čeští hudebníci odborníkům z ČVUT v Praze, týmu vědců a partnerů za vše, co vykonávají pro veřejnost v čase pandemie.

Diváci se připojili do virtuální místnosti, video z jejich webkamer se zobrazilo v Lucerně na LED obrazovkách. Díky tomu mohli vidět živé vystoupení předních českých zpěváků a skupin, vidět, kdo se  také dívá, případně si vyměňovat pocity a dojmy ze skvělého hudebního vystoupení prostřednictvím chatu.dom. Mezi interprety nechyběla například Vanua2, Ewa Farna, Tam Tam Batucada s Vibrasil Samba Show, nebo skupina Wohnout. Celkem se v „prázdném“ hudebním sále vystřídalo devět skupin a hudebníků, kteří „své diváky“ viděli prostřednictvím obrazovek instalovaných v celém prostoru. Programem provázel rektor ČVUT Vojtěch Petráček. Během pořadu vystoupili také vědci a vedoucí jednotlivých týmů..

Live stream z Lucerna Music Baru na Václavském náměstí však sledovali také  lidé napříč kontinenty, a to prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí Českých center v zahraničí, Ministerstva zahraničních věcí ČR, zastupitelských úřadů.

Právě Česká centra byla totiž partnerem hudební události pro zahraniční prezentaci.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde a zde.

© Jiří Ryšavý (ČVUT)

© Jiří Ryšavý (ČVUT)

© Jiří Ryšavý (ČVUT)

© Jiří Ryšavý (ČVUT)

© Česká centra


© Česká centra

 

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: