Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

3dsense: z Českého centra Stockholm do Dánska

Dánské město Haslev tento týden oslaví 150. výročí zavedení železnice. Tamní radnici nadchl projekt české umělecké skupiny 3dsense, který prezentuje významné historické události Haslevu. 150 metrů dlouhá instalace bude mít premiéru v centru města v pátek 25. září a bude k vidění až do 1. října. Nový počin společnosti 3dsense navazuje na projekty, jež se uskutečnily v předchozích třech letech ve Švédsku za účasti Českého centra Stockholm. Unikátní české know-how si tak nachází cestu do skandinávských zemí.

Instalace je vyrobená z kovu a skla. 150 železničních pražců symbolizuje 150 let od založení železnice. Ve veřejném prostoru dílo vytváří dojem, že jím vede skutečná železnice. Po setmění, kdy se celá instalace rozsvítí, postupně prosvítají každým pražcem texty připomínající důležité momenty z historie města.

3dsense je tvůrčí skupina umělců a programátorů, kteří ve svých projektech propojují moderní technologie s uměleckými prvky a vytvářejí jedinečné interaktivní performance. Jejich tvorba zahrnuje světelné instalace, velkoformátové projekce, videomappingové show, muzejní expozice, jevištní scénografii nebo VR&AR aplikace. Mezi jejich poslední projekty realizované v České republice patří interaktivní videomapping věnovaný slavnostnímu znovuotevření Státní opery, světelná instalace věnovaná výročí 17. listopadu na Národní třídě ve spolupráci s Pamětí národa nebo výstava Sluneční králové v Národním muzeu v Praze.

© 3dsense

© 3dsense

© 3dsense

 

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: