Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Česká scénická umění v New Yorku

16.12.2014: Ve dnech 9. – 13. 1. 2015 probíhá v New Yorku 58. ročník světového veletrhu scénických umění APAP/NYC. Česká centra i letos zajistila prezentaci českých uměleckých souborů, institucí a jejich projektů. V lednu se v New Yorku představí Naivní divadlo Liberec a dva taneční soubory ALT@RT a 420PEOPLE. Garantem výběru souborů je spolu s Českými centry také Institut umění – Divadelní ústav. Na realizaci české účasti se dále podílí Ministerstvo kultury ČR, BBLA (Bohemian Benevolent & Literary Association) a Generální konzulát ČR v New Yorku.

Leden v New Yorku je neodmyslitelně spjat se světově uznávaným veletrhem scénických umění APAP/NYC. Každý rok se sem sjíždí více než 45 000 lidí z celého světa, pravidelně se tady uskuteční více než 1 500 představení prvotřídních umělců v oblastech nejrůznějších žánrů (včetně jazzových a tanečních vystoupení).

Program showcase 

Showcase  znamená ukázku tvorby daného uměleckého souboru přímo před publikem. Probíhá v časovém limitu plného divadelního představení. Organizátoři se rozhodli uvést představení v nekrácených verzích. Návštěvník má jedinečnou příležitost získat představu o zaměření hry a posoudit umělecký potenciál protagonistů.  Co konkrétně tedy  bude k vidění?

Divadelní hra O beránkovi, který spadl z nebe (Naivní divadlo Liberec) a dvě taneční vystoupení Sacrebleu (420PEOPLE) a Boys Who Like to Play with Dolls (Alt@rt).

Programy showcase zavedla Česká centra v roce 2013.

 

Česká národní budova,
11. leden 2015, New York
11.00 – 12.00
Showcase Naivní divadlo Liberec  + herna pro děti
17.00 – 18.30
Odpolední blok – Showcase
420PEOPLE a Alt@rt  

 

 

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: