Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Začíná největší světový veletrh scénických umění APAP|NYC v New Yorku, letos s masivní českou účastí

Ve dnech 11. – 15. ledna 2013 probíhá v New Yorku nejvýznamnější světový veletrh scénických umění APAP|NYC. Česká centra i letos zajistila výraznou prezentaci českých uměleckých souborů, institucí a jejich projektů.

Na prestižním veletrhu APAP|NYC se každoročně setkávají přední osobnosti,  soubory, organizátoři i další aktéři kulturních průmyslů celého světa.  Česká účast je již potřetí v organizační režii Českých center. Kromě samotného  veletržního stánku, kde se umělci i promotéři budou prezentovat, je připraven i celodenní program divadelních, tanečních a hudebních vystoupení – tzv. showcase – v Českém centru New York umístěném v srdci elegantní manhattanské čtvrti Upper East Side. Hlavním kritériem pro výběr účastníků byla jejich nabídka atraktivních projektů vhodných k uvedení v zahraničí. Partnerem realizace české účasti je Institut umění - Divadelní ústav.    

„Zastoupení české umělecké scény je letos dosud nejpočetnější.  Na veletrhu bude zastoupeno celkem 12 divadelních a hudebních společností, agentur a festivalů. Kromě již tradičních účastníků, jakými jsou třeba Struny podzimu nebo Divadlo Archa, se zde letos představí několik souborů premiérově,“ uvádí generální ředitelka Českých center Vilma Anýžová a dodává: „Dnes je již zřejmé, že česká účast na veletrzích s uměním je účinnou formou zviditelnění našich umělců ve světě. Má význam jak pro získávání kontaktů, tak i navazování spolupráce s možnostmi hostování. Proto je organizace účasti na podobných akcích jednou z priorit činnosti Českých center.“

Spolupráce byla navázána také s prestižním newyorským festivalem Under the Radar, který se koná souběžně s veletrhem. V doprovodném programu zde své aktuální a připravované projekty představí soubor Farma v jeskyni. Do programu veletrhu i festivalu jsou zařazeny i přednášky o současné divadelní a taneční scéně zemí Visegrádské skupiny zajištěné Institutem umění – Divadelním ústavem.

V České národní budově se v sobotu 12. 1. 2013 představí tyto divadelní a taneční soubory:

  • Tantehorse
  • 420PEOPLE
  • Orchestr Berg
  • Divadlo DRAK
  • Divadlo Archa
  • Lenka Vágnerová & Company

 Tisková zpráva ke stažení zde:

 

Posláním Českých center, agentury Ministerstva zahraničních věcí České republiky, je efektivní zahraniční propagací posilovat dobré jméno České republiky a prosazovat české zájmy na mezinárodním poli.  21 Českých center ve světových metropolích tří kontinentů nabízí kvalitní kulturní a vzdělávací programy a spolupracuje s řadou prestižních mezinárodních institucí.

 

 Fotografie české účasti na APAP:


Další fotografie k veletrhu scénického umění APAP jsou k dispozici v galerii Českých centrer.

Krátké video z představení divadla Drak na veletrhu scénického umění APAP k dispozici zde.

Kontakty pro novináře:
Česká centra - ústředí  
Petra Jungwirthová, odd. komunikace   
mobil: 725 890 030       
e-mail komunikace@czech.cz  

České centrum New York      
Jan Žahour, zástupce ředitele  
IP: + 420 234 668 434           
e-mail zahour@czech.cz         

www.czechcentres.cz, www.czechcenter.com

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: