Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Festival MAKE CITY v Berlíně

Ve středu 10. 6. 2015 byl v Berlíně zahájen architektury a urbánního designu MAKE CITY.

Jedná se o rozsáhlou  akci s mezinárodní účastí. České centrum Berlín je hlavním místem konání festivalových diskuzí a jedním z největších partnerů festivalu. „V rámci festivalu se v našich prostorách konají konference s předními odborníky a aktivisty k tématům Urban Commons, Participativní rozvoj města a Nové způsoby bydlení a práce ve městě, kromě toho jsou po celém městě organizovány prohlídky ke specifickým tématům jako je například dostupnost Sprévy, městská koupaliště, ale také například dostupné parcely nebo plánovací strategie města,“  sdělila Monika Štěpánová, ředitelka Českého centra Berlín. Díky iniciativě ředitelky však není budova centra „pouhým místem“ festivalu. Na pozvání Českého centra Berlín sem přijela řada osobností z České republiky.  Adam Gebrian moderuje a účastní se diskuzí, Osamu Okamura spolu s ředitelkou Berlínské komory architektů Christine Edmaier povedou diskuzi o situaci v Praze a v Berlíně po filmu Plán, Michal Froněk představí návrhy studentů UMPRUM pro městský mobiliář v Praze. „Festival má také české sponzory, které jsme zprostředkovali a jejich celková podpora představuje ve festivalovém rozpočtu nezanedbatelnou částku“, řekla Monika Štěpánová.

Do festivalu se zapojili architekti, urbanisté, aktivisté a další aktéři, festival se těší velké podpoře médií i publika.

Slavnostní zahájení konané 10. 6. 2015 proběhlo za účasti Tomáše Podivínského, velvyslance ČR v Berlíně a Adriany Krnáčové, primátorky Hl. m. Praha

Festival architektury a urbánního designu MAKE CITY potrvá do 28.6.2015

Několik čísel za první festivalový víkend:

  • Tiskové konference se zúčastnilo 50 hostů
  • Do Českého centra přislo na první 3 panely v první den festivalu 450 osob
  • Za první víkend festivalu navštívilo diskuze a komentované prohlídky 2500 osob

Kompletní program MAKE CITY najdete zde.

 

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: